Російські окупаційні війська зосереджують свою увагу на місті Часів Яр Донецької області. Для них зараз це — ключовий об’єкт, після якого ворог планує розвивати наступ на Краматорсько-Слов’янську агломерацію. Про це сьогодні, 3 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив начальник пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” ЗСУ Ілля Євлаш.
“Це південний фланг. На північному фланзі він намагається акумулювати свої резерви, сили для просування спочатку в район населених пунктів Терни, Ямполівка, і потім з виходу на Лиман спробувати використати свою стандартну тактику кліщів. У противника поки що нічого не виходить, ЗСУ стоять дуже жорстко на своїх позиціях, завдають противнику дуже серйозних втрат. Щодня ворог зазнає втрат у тисячі особового складу”, — сказав він.
За словами начальника пресслужби, тактика російських окупантів — “м’ясні штурми” — не змінюється вже протягом дуже тривалого часу. Також вони використовують і авіацію для підтримки “м’ясних штурмів”, артилерію, широко застосовують дрони.
“Намагаються як іти в лоб, так і по флангах. Наприклад, щодо Часового Яру, там противник намагається атакувати поблизу населеного пункту Богданівка, у межах міста вже йдуть бої, також штурмує Іванівське і переходить у лобові зіткнення з підрозділами Збройних сил України. Крім того, там дуже багато десантних підрозділів, мотопіхотних полків, які працюють за підтримки їхньої артилерії, використовують бойовий армійський резерв, і “Шторм-z”, “Шторм-v” використовуються в їхніх штурмових загонах”, — розповів Євлаш.
За його даними, на Бахмутському напрямку загалом зосереджено 60 тис. російських військових.
“Це велика ділянка, включно із Соледаром, Кліщіївкою, Андріївкою та містом Часів Яр. 60 тис. окупантів стоять уздовж лінії зіткнення. Також вони використовують близько 200 танків, приблизно 1,5 тис. бойових броньованих машин різних типів (БМП, БРДМ, БМД, “Тигри”, уся броньована техніка, що має на собі броню), майже 1 тис. артилерійських систем, і півтори сотні реактивних систем залпового вогню. Переважно це БМ-21 “Град””, — уточнив начальник пресслужби ОСУВ “Хортиця”.
Водночас з використанням БМ-27 “Ураган” або ж “Смерчів” у противника є певні проблеми, оскільки снарядів і ракет не вистачає до цих установок, що вони намагаються зараз компенсувати різними методами. Зокрема намагаються використовувати тактику випаленої землі, використовуючи “Сушки” для атаки КАБами і намагаються просуватися вперед.
“На жаль, у противника є перевага, домінування в цьому виді озброєння, але дуже успішна робота наших Сил ППО — було ліквідовано вже 10 літаків. Противник відчуває цю шкоду, але вона не є для них критичною. Противник дещо зменшив використання тактичної авіації, але сказати, що вони повністю відмовляться, поки що не доводиться — у них дуже багато таких літаків”, — зазначив Євлаш.
Навколо Часового Яру зведено кілька ліній оборони, інженерно-фортифікаційних споруд, що включають серйозні металобетонні конструкції, мінні поля, комбіновані мінні загородження, протитанкові рови, колючий дріт типу “Єгоза”, багато різних малопомітних перепон, що стануть для противника серйозною перешкодою для просування їхньої піхоти. А українські дрони активно розвідують ситуацію і контролюють усе пересування техніки росіян на всіх напрямках уздовж лінії зіткнення.
Читайте також: Ситуація у Часовому Яру погіршується — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
Нагадаємо, захопити місто Часів Яр на Донеччині — одна з головних цілей російських окупаційних військ на Бахмутському напрямку. Сили оборони України відбивають численні атаки противника, активно використовуючи безпілотники українського виробництва. За допомогою дронів вистежують скупчення техніки та російських військових, щоб артилерія та інше важке озброєння завдавали по них точних точкових ударів.