Російські окупанти посилили тиск на деокуповані у 2022 році населені пункти Луганської області. Противник усе ще намагається оточити Серебрянське лісництво та перекидає на цей напрямок значні резерви. Невдачі в цих спробах армія РФ зганяє на мирних жителях найближчих сіл та селищ, наражаючи їх на обстріли, повідомляє кореспондентка FREEДОМ Анастасія Волкова.
Село Греківка — одне з тих, які Силам оборони України вдалося деокупувати 2022 року під час Харківського контрнаступу.
“Село Греківка Луганської області постійно перебуває як під мінометними, так і під авіаударами”, — каже заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП в Луганській області Сергій Васильченко.
Пересуватися селом можна суворо за позначеними місцями: після нещодавнього обстрілу російськими військами касетними авіабомбами територія населеного пункту небезпечна.
“Ось. ТГ-30 боєприпас. Касетний боєприпас, яким споряджена авіабомба РБК-500. Ось таких 545 штук в одній бомбі. При контакті вибухають. Так, чотири прилетіло РБК-500. І кожен споряджений ось таким ось”, — розповідає Васильченко.
“Разом із представниками поліції знайшли систему навігації від РБК-500, тут є маркування, в якому зазначено, що авіабомба була виготовлена в лютому цього року”, — зазначила Волкова.
Представники поліції забирають систему навігації, щоб передати профільним службам для вивчення.
Загалом у деокупованих населених пунктах Луганської області на сьогодні проживає 61 людина. У Греківці залишається всього лише одна літня жінка.
Надії Омелянівні — 82 роки. Раз на тиждень представники поліції приїжджають у село, щоб передати їй гуманітарну допомогу і вкотре вмовити евакуюватися.
“Та… як справи. Ось як гуркоче кожен день, так”, — каже Надія Омелянівна.
Усі жителі Греківки виїхали: хто на початку повномасштабної війни, хто торік. Але Надія Омелянівна їхати до Харкова до сина відмовляється.
“Не хочеться мені нікуди їхати. Він і цього разу приїжджав із Цибулями. Цибулі приїжджали до господарства, і він приїжджав із ними: “Поїхали”. Ну, не хочу я їхати й все. А що? Куди їхати, якщо по радіо — Харків б’ють і б’ють, і б’ють”, — каже вона.
Будинок пенсіонерки вже потрапляв під обстріли. Вікна забиті ДВП-панелями. Але жінка вірить, що щойно бойові дії завершаться, можна буде почати ремонт.
До повномасштабного вторгнення в Греківці проживало близько пів сотні людей. Населений пункт 2022 року перебував у російській окупації до жовтня. Відтоді тут не вщухають бойові дії, війська РФ намагаються знову зайняти землі, які їй не належать.
Читайте також: “Мене тут тримають земля рідна, село рідне”: менше ніж 100 осіб живуть у деокупованих селах Луганської області (ВІДЕО)