Російські генерали можуть об’єднатись і усунути Путіна, але тільки після реальних прорахунків РФ на фронті, — Маломуж

Микола Маломуж. Скріншот: uatv.ua

Російські генерали становлять велику загрозу усунення президента Російської Федерації Володимира Путіна, оскільки можуть об’єднатися проти нього. Наразі Путін відновив контроль, але він ослабне, коли Збройні сили України прорвуть фронт і російська армія зазнає колосальних втрат. Таку думку сьогодні, 13 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив генерал, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

“Оточення Путіна навіть на початковому етапі не все підтримувало агресію проти України. І частина генералів прийняли правила гри Путіна, коли він почав війну. Загроза Путіну від них набагато сильніша. Генерали можуть об’єднатися, можуть провести операцію з його усунення або політично примусити його піти у відставку. Усунути Путіна можуть навіть фізично для того, щоб створити умови для діалогу із Заходом, щоб для себе отримати індульгенцію, гарантії збереження безпеки. А самі гарантуватимуть, що вони збережуть певну стабільність у Росії і не задіють ядерну зброю проти Заходу”, — пояснив він.

Спецслужби в Росії контролюють усе оточення Путіна, і генералів зокрема, щоб уникнути заколоту, бунту або змови.

“Путін відчуває, що низка генералів не підтримують політику не тільки внутрішньо кулуарно, а й готові висловлювати публічно критику. Але зараз це дуже небезпечно. Путін до певної міри відновив свій контроль. Тепер спецслужби контролюють усе оточення Путіна, увесь військовий блок, усіх “вагнерівців”, неслухняних або тих, хто сумнівається, генералів, олігархів, політиків, регіональних лідерів”, — сказав Маломуж.

Протести проти путінського режиму можуть початися завдяки успіхам ЗСУ на полі бою, вважає генерал.

“Протести почнуться, коли будуть реальні прорахунки на фронті, коли українська армія буде громити російських солдатів на Сході й на Півдні. Піднімуться генерали, політики, олігархи, і різні рухи, а також еліти, які перебували біля Путіна. Вони його швидко зрадять. Задля свого життя, своєї перспективи, вони ним пожертвують однозначно. Зараз же для них дуже великий ризик. Тому потрібно діяти дуже обережно”, — резюмував він.

Читайте також: У Росії “паркетні генерали” йтимуть поступово, а на їхнє місце переходитимуть воєначальники без політичних амбіцій, — Алєсін

Прямий ефір