У Росії “паркетні генерали” йтимуть поступово, а на їхнє місце переходитимуть воєначальники без політичних амбіцій, — Алєсін

Олександр Алєсін. Фото: Беларусь сегодня

У Російській Федерації спостерігається розкол військової еліти. Президент Росії Володимир Путін поступово замінюватиме “паркетних генералів” на фронтових воєначальників, які мають бойовий досвід. Таку думку сьогодні, 13 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив незалежний військовий аналітик Олександр Алєсін.

“Ми можемо спостерігати розкол у російській військовій еліті. Діяльність “паркетних генералів” призвела до того, що Російська Федерація не повною мірою виявилася готовою до такого складного противника, як Збройні сили України. Ті, хто зараз на фронті, хто платить за помилки цих “паркетних генералів”, висловлюють своє невдоволення і бажання потіснити цих людей, які не нюхали пороху, але замішані в корупції, кумівстві, родинності тощо”, — пояснив він.

Експерт упевнений, що Путіну складно відмовитися від відданих йому генералів, але водночас йому складно ігнорувати тих, хто має досвід на фронті.

“У Путіна складна ситуація. Він до початку війни спирався саме на цю групу генералів. Саме вони доповідали, малювали картину сприятливого становища в російській армії. Але виявилося, що збройні сили РФ не повною мірою готові до війни з Україною. І за це довелося платити кров’ю. За це довелося платити матеріальними втратами та іміджем армії РФ у всьому світі. Путін не може відмовитися від бюрократів генералів, яких зараз просто нікому замінити і які йому особисто віддані. І водночас він не може ігнорувати тих силовиків, які піднялися під час бойових дій”, — роз’яснив він.

Оскільки Путін неохоче розлучається з відданими йому людьми, він намагатиметься якомога довше балансувати, намагаючись їх залишити на своїх посадах, вважає Алєсін.

“Путіну доведеться певний час балансувати. У нього просто немає іншого виходу. Ми знаємо, що Путін неохоче розлучається з людьми, особисто відданими йому, навіть якщо то на шкоду справі. Я думаю, що він не відразу позбудеться “паркетних генералів”. Ці люди будуть йти поступово, і на їхнє місце будуть переходити фронтові генерали, які ділові, але без політичних амбіцій”, — констатував він.

Читайте також: Путін розуміє, що у нього немає підтримки населення, тому чистки в Міноборони РФ будуть тихими, — Курносова

Прямий ефір