Російські чиновники їдуть на окуповані території з двох причин — деталі від Левченка

Олексій Левченко. Скріншот: uatv.ua

Існують дві категорії російських чиновників, які їдуть на окуповані території України. Одні з них хочуть піднятися кар’єрними сходами, зарекомендувати себе, працюючи в окупаційних органах влади. Інші шляхом відправки в бойові підрозділи намагаються уникнути кримінального покарання на батьківщині. Про це сьогодні, 21 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив російський журналіст Олексій Левченко.

“Уже є кілька губернаторів, які призначені саме після того, як попрацювали в окупованій адміністрації Донецької області та окупованій адміністрації Луганської області”, — зауважив він.

Для тих, хто вирушає воювати, за словами Левченка, є одна мотивація — відхід від якихось кримінальних справ.

“Цей метод використовують не тільки чиновники, але й бізнесмени, яких переслідують. Є характерний приклад чоловіка Блиновської (російська блогерка, — ред.), який пішов на фронт, щоб не втратити бізнес. Тобто, як правило, це завжди історія, пов’язана зі спробою якось розв’язати проблеми на великій землі”, — розповів журналіст.

Він зауважив, що поїздка на окуповані території України не гарантує російським чиновникам безпеки, навіть якщо вони перебувають у тилових районах.

“Було кілька мерів російських міст, які загинули на фронті. Не можна сказати, що це безпечно, все-таки це війна, прилітає і по начальству, наприклад, були досить успішні попадання України по Чорноморському флоту. Ніхто не може почуватися в безпеці. Щоб піти на війну, потрібно бути досить серйозним авантюристом, це серйозний ризик”, — звернув увагу Левченко.

Читайте також: Заради просування по службі: бажання російських чиновників “засвітитися” на фронті пояснив Сідельников

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну на фронті загинули щонайменше 18 російських депутатів різного рівня і один федеральний суддя.

Прямий ефір