Кремль збирає мобілізаційний ресурс — огляд ситуації на окупованих територіях України (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: defence-ua.com

До 1 червня цього року Кремль планує мобілізувати ще 300 тис. осіб, повідомив президент України Володимир Зеленський. Крім того, у РФ продовжується весняний призов до армії. Рекордну кількість строковиків — 150 тис. — хочуть призвати до 15 липня 2024 року. Це найвища квота за останні вісім років. Всупереч нормам міжнародного права, до російської армії відправляють і чоловіків з окупованих Росією територій України, повідомляє FREEДОМ.

“Проголошена мобілізація на 300 тис. осіб може торкнутися цілком і тимчасово окупованих територій та їхнього населення. Тому люди, які вже подалися до списків виборців під час президентської кампанії перед названим “виборами” фарсом, вже “на олівці”, — зазначила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі марафону “Єдині новини”.

На окупованих російською армією територіях Донецької області чоловіків викликають у так звані “військкомати” під різними приводами. Найбільш поширений — “для звіряння даних”. Декого одразу відправляють на збори, а звідти — на фронт, повідомляють їхні родичі у соцмережах. Ознаки того, що російські окупанти зайнялися підготовкою нової хвилі “мобілізації”, з’явилися й на окупованій території Луганської області.

“У Сєвєродонецьку в чоловіків перевіряють документи на вулицях. Недовго тримають літніх і тих, хто має відстрочку. Інших відправляють до військкомату. Також продовжуються адресні рейди”, — повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації (ОВА) Артем Лисогор у Telegram.

У Довжанську в межах таких рейдів місто патрулюють групи з шести озброєних солдатів. Вони перевіряють кожну оселю: і приватні будинки, і багатоповерхівки, розповів начальник Луганської ОВА. За його словами, російські окупанти отримали наказ розшукувати тих, хто не з’являється у “військкомат”, і доставляти їх насильно. Окупаційні адміністрації повинні до 15 квітня зібрати та відправити на збірні пункти необхідну кількість чоловіків віком від 18 до 30 років для служби в армії РФ.

“Маємо розуміти, що на тимчасово окупованих територіях усі чоловіки та хлопчики, починаючи з 9 класу, мають стати на облік у військкоматі; облікові справи дітей формуються ще у школах. Тому я ще раз закликаю наших людей їхати. Адже уникнути призову на строкову службу, як і будь-якого утиску чи уваги окупантів, на тимчасово окупованих територіях надскладно”, — наголосив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров у Telegram.

За даними української розвідки, під пильною увагою окупаційної влади — фермери. Багатьом із них надіслали письмові вимоги негайно стати на “військовий облік”. У разі невиконання погрожують штрафами у 400 тис. рублів.

“Активізація примусової мобілізації, до якої вдаються росіяни на тимчасово окупованих територіях України, спричинена необхідністю покривати втрати особового складу, а також зниженням підтримки війни серед російського населення”, — прокоментували в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Міжнародне право забороняє мобілізовувати та призивати на службу місцеве населення на окупованих територіях. Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що Москва посилює репресії на тимчасово окупованих територіях України. Високопосадовці окупаційної влади відкрито закликають до “чисток” та примусової депортації українців.

Читайте також: Кремль завдяки весняному призову розширює зусилля з примусової мобілізації — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, близько 450 тис. військових втратила російська армія в Україні за два з лишком роки повномасштабного вторгнення. Водночас, за оцінками експертів, для масштабних наступальних операцій їй необхідно додатково понад мільйон військовослужбовців.

Прямий ефір