Російська “паспортизація” провалилася: як на ТОТ відбуватиметься “голосування” на псевдовиборах, розповів Лисянський

Павло Лисянський. Фото: uatv.ua

Насильницька російська “паспортизація” жителів тимчасово окупованих територій (ТОТ) України абсолютно провалилася. Також окупанти вже кілька разів підтверджували своїми діями, що вони нічого не можуть зробити з проукраїнськи налаштованим населенням. Про це сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський.

Так він прокоментував інформацію, що існує негласна кремлівська методичка напередодні так званих “президентських виборів”, що “голосувати” можна за будь-яким посвідченням особи, зокрема й за українським паспортом.

“Рішення забороняти в’їзд проукраїнськи налаштованим людям на ТОТ показує якраз те, що вони ухвалили проукраїнськи налаштованих не пускати. Вони вже зрозуміли, що всіх вони не пересадять. Усіх тисяч силовиків, яких вони взяли на службу, платять їм зарплату кошмарити місцеве населення, теж не вистачить. І вони ухвалили рішення просто не пускати, забороняти в’їзд і все. Зверніть увагу, що в Росії був опозиційний кандидат, якого не пустили на вибори. А на окупованій території він навіть не вів жодної діяльності, тому що вона Кремлю там була непотрібна, тому що в них там були силові органи окупанта, вони виявляли нелояльних, і його діяльність там була непотрібна. Кремль показує, що в нього тут інші методи. На ТОТ немає навіть видимості демократії, яку вони хочуть показати в Росії, вони показують справжній стан справ, як вони налаштовані, на окупованій території. Тут у них інший підрахунок”, — розповів Лисянський.

За словами правозахисника, на ТОТ зараз триває підготовка до псевдовиборів.

“Спочатку йдуть так звані квартирні, обходять, хто йде на “вибори”. Списки передаються в “адміністрації”, “адміністрації” передають у ФСБ. Профспілкові організації пособників окупантів на підприємствах займаються тим, що запитують: “Ти голосуватимеш? Ти не будеш? Якщо не будеш, чому? Де ти будеш на виборах?”. Запитують адресу. “Нічого страшного, ми до тебе приїдемо”. Тому що перші 4-5 днів голосування — це буде дострокове голосування на псевдовиборах. І це фактично дні, коли до людей приїжджатимуть з урною для голосування, щоб ментально людину змусити проголосувати, щоб вона зробила крок назустріч цій окупаційній “владі”. Неважливо, як вона проголосує, результат уже підрахований. Важливо людину змусити, зломити, щоб вона взяла участь у цьому колективному шабаші”, — каже він.

Як зазначив Лисянський, для Кремля важливо показати медійний ефект, що на ТОТ місцеве населення підтримує Путіна.

“Для цього їм необхідно зробити видимість “виборчого процесу”. І ці дані потім вони ретранслюватимуть на всю країну. Мета Кремля зробити так, щоб кожен громадянин РФ розумів, що Кремль правий у тому, що він вторгся до України, і демонструвати “величезні результати”, “підтримку”. Ефект — показати сюжет, відео, що люди йдуть, голосують тощо. Вони це не можуть сфальсифікувати. Тому їм потрібен такий прихід”, — пояснив він.

Крім того, у ці “вибори” збільшили дні голосування з одного до 11.

“Тому що, коли політтехнологи працювали, провели фокус-групи з РФ на ТОТ України, зрозуміли, що на ці “вибори” не прийде ніхто, якщо буде один день. Тому зробили не один, а 11. Вісім днів дострокового голосування — це коли додому приходять зі скринькою, ловлять людей на зупинці, в лікарні, де завгодно. Тобто немає таємниці голосування, нічого, просто біжить людина з фотоапаратом, ззаду стоять два окупанти з автоматом і якась там тітонька з урною. І таке ось волевиявлення. Людину, яка відмовляється, одразу демонстративно забирають у відділення або Росгвардії, або ФСБ”, — резюмував Павло Лисянський.

Читайте також: Для Кремля не існує поняття “мирні” — знищуються всі люди з проукраїнською позицією, — правозахисник

Нагадаємо, раніше Лисянський розповів, що на ТОТ України немає жодного правового поля, твориться свавілля. Російські загарбники бояться проукраїнськи налаштованих жителів, тому їх ліквідують. Тисячі російських силовиків там залякують місцеве населення. Вбивства, тортури, позбавлення волі українців стали нормою за 10 років окупації.

Прямий ефір