Російська еліта збагачується, попри санкції — огляд доходів та способів (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Сите життя на гроші платників податків: російська еліта не хоче втрачати звичний спосіб життя. Західні санкції змушують російських олігархів, депутатів та чиновників вправлятися у спробах відмити гроші, повідомляє FREEДОМ.

Доходи російської гімнастки та голови ради директорів “Національної медіа групи” Аліни Кабаєвої впали вдвічі. Згідно з деклараціями, які опинилися в розпорядженні журналістів російського Telegram-каналу “Можем объяснить”, олімпійська чемпіонка за 2020 рік отримала 300 млн рублів, тоді як у 2021-му лише 155,4 млн.

“Водночас, за офіційними даними, вона заробляє все одно у 15 разів більше за Путіна. Також у Кабаєвої є вклади в банках ВТБ та СМП на загальну суму 335 тис. рублів. Крім цього, її матері належить 260-метрова квартира вартістю близько 600 млн рублів”, — повідомляє видання The Insider.

Кабаєва очолює раду директорів “Національної медіа групи”. До неї входять низка пропагандистських телеканалів: половина “Першого каналу”, “СТС Медіа”, “П’ятий канал”, “Рен ТВ” та низка інших, ефірних та платних. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну холдинг перебуває під санкціями, так само як і власне Кабаєва. Обмеження проти неї запровадили Канада, Велика Британія, Євросоюз та США.

“Вони [представники російської еліти], звичайно, втрачають звичний спосіб життя, тепер вони не такі всіма улюблені, ніхто їх не обходжує, всі дивляться на них косо. Вони звикли, що можна їздити до РФ, як у відрядження, де можна збагатитись, і повертатися на Захід і витрачати там. Історія для них складна, всі очікували, що на початку війни багато хто з них, західно-орієнтовані олігархи, зречуться Путіна. Цього не сталося, бо страх у них набагато сильніший. Вони бояться, що можуть втратити все, тому що Путін є гарантом їхньої особистої безпеки”, — коментує співробітник “Фонду боротьби з корупцією” Руслан Шаведдінов.

Оренда вілли в Сен-Тропі за 850 тис. євро та яхт за 250 тис. євро, Rolls-Royce, Dolce & Gabbana, коштовності, будинок на Рубльовці — це лише мала частина з того, на що витрачає казенні гроші дружина заступника міністра оборони РФ Тимура Іванова. Тільки за 2020 рік Світлана Іванова, за підрахунками команди Навального, витратила понад 109 млн рублів.

“У березні 2022 року, після вторгнення Росії в Україну, Іванова побувала у Франції, де живе її донька, та у Великій Британії, де навчається син. Улітку 2022 року подружжя Іванових оформило розлучення. У жовтні Тимура Іванова включили до списку санкцій Євросоюзу. Його дружина під санкції не потрапила, і на початку грудня, вочевидь, вкотре відвідувала дочку в Європі”, — пише видання Meduza.

Західні санкції змушують російських олігархів, депутатів та чиновників вправлятися у спробах відмити гроші. Адже 8 із 10 банків Росії — під санкціями, отже SWIFT-перекази не працюють. У хід, як пишуть журналісти “Досьє”, йде криптовалюта, яка відкриває шлях величезному потоку брудних грошей, позаяк жодні системи контролю тут не працюють.

“Так, дуже зручно за допомогою криптовалюти обходити санкції. Наприклад, те саме робить Іран, робить Північна Корея. Вони вже мають певні маршрути, найімовірніше, вони ними поділилися, зокрема і з росіянами. Досить багато криптобірж зараз, найбільша — Binance. Ринок криптовалюти досить великий, це не лише біржа”, — коментує експерт із фінансового права та питань криптовалюти Олександр Рудаков.

Один із найвідоміших обмінників у Росії належить депутатові Держдуми РФ Андрію Луговому. Він розташований на 65 поверсі в “Москва-сіті”. Поверхом нижче розташувалася криптобіржа, пов’язана з Олегом Феоктистовим — колишнім високопоставленим ФСБшником, правою рукою глави “Роснефти” Ігоря Сечіна. Незважаючи на те, що сам Луговий під санкціями, його сім’я заробляє 5-8% комісії з кожної сумки “брудного кешу”, принесеного до обмінника.

Читайте також: Продовжують заробляти мільярди й жити в розкоші, поки пересічні росіяни на фронті: Гудков про лицемірство еліт Кремля (ВІДЕО)

Прямий ефір