Семеро мирних жителів минулої доби вбили російські окупанти в Бахмуті Донецької області. Цей населений пункт — найгарячіша точка на Донбасі, за нього йдуть сильні бої. Про ситуацію в прифронтовому місті розповіла сьогодні, 25 жовтня, кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.
Сьогодні з самого ранку російські окупанти знову відкрили вогонь по інфраструктурі міста. Одне з влучень припало на будівлю Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури, в якій почалася пожежа. У місті постійно відбуваються вибухи й перебувати в ньому вкрай небезпечно.
Російські окупанти поставили собі за мету захопити Бахмут до кінця жовтня. Але оскільки Збройні сили України не дають цього зробити, російська армія безжально знищує мирну інфраструктуру та вбиває людей. 24 жовтня тут загинули семеро мирних мешканців. Більшість міста розбита.
Максим Олегович – волонтер, який роздає у гуманітарному штабі людям хліб. Сьогодні він роздав уже понад 500 буханців. Максим — корінний мешканець Бахмута, він допомагає місцевим жителям, бо інакше вже не може.
“От нас було на ділянці понад 20 людей. Зараз залишилося п’ять. Ось сидиш із температурою, з нежиттю, я ж не буду під ковдрою, коли хлопці працюють. Дякую волонтерам, що приїжджають”, — розповідає Максим Олегович.
За його словами, за останній тиждень обстріл Бахмута посилився. У місті немає комунікацій. Волонтерський центр — єдина можливість для людей вижити.
“Люди бояться виходити. Просто бояться виходити. Виїжджають. Я не скажу відсоток виїзду людей, але люди бояться. Здебільшого залишилися хто — пенсіонери. Ось вони сидять у підвалах і їм страшно виходити. Тому волонтери йдуть на вулицю, в будинки роздають хліб”, — продовжує розповідь чоловік.
До повномасштабного вторгнення Російської Федерації Максим Олегович працював режисером у місцевому Палаці культури і був актором.
“ПК вже не залишилося. Немає третього поверху. Після дощів вода скупчується в одному танцювальному залі, у великій залі. Дівчата зі швабрами, з ганчірками, з тазиками це все прибирають, бо процес видачі гуманітарної допомоги ми не можемо зупинити”, — додає він.
Під свист снарядів над головами люди намагаються не просто жити у Бахмуті, але ще й працювати.
“Місто під обстрілами, чистимо, прибираємо, виходимо на роботу. Прибираємо після прильотів завали на дорогах, тротуари… Місто живе. Прибирання йде, десь дерева падають, ми теж прибираємо, щоб машини проїжджали, щоб люди ходили”, — каже співробітник “Бахмутського комбінату комунальних підприємств” Сергій.
До повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Бахмуті проживали понад 70 тис. осіб. Сьогодні у підвалах та укриттях залишається сьома частина населення. Окупанти стягують до населеного пункту всі можливі підрозділи та техніку, будують лінію оборони. Але Збройні сили України героїчно стримують супротивника і не дають йому закріпитись.
Читайте також: “Дедлайни” ЗС РФ — це косплей Сталіна та методів Другої світової війни, — експерт про “захоплення” Бахмута