У віці 100 років помер ексдержсекретар США Генрі Кіссінджер. Дипломат помер у своєму будинку в Коннектикуті. Кіссінджер працював радником президента США з національної безпеки в 1969-1975 роках і державним секретарем США в 1973-1977 роках, інформує FREEДОМ.
Генрі Кіссінджер відіграв важливу роль у багатьох знакових подіях 1970-х років, які змінили хід світової історії. Він брав участь у переговорах щодо припинення війни у В’єтнамі, нормалізації відносин між США і Китаєм, обмеження ядерної зброї та поліпшення відносин між Ізраїлем і арабськими країнами.
Кіссінджер — лауреат Нобелівської премії миру 1973 року “За спільні переговори щодо припинення вогню у В’єтнамі 1973 року”.
“Ніщо з того, що трапилося зі мною в суспільному житті, не зворушило мене більше, ніж ця нагорода”, — зі слів Кіссінджера.
Кіссінджер до кінця своїх днів вів активне політичне життя, відвідував зустрічі в Білому домі. Навіть опублікував книгу про стилі лідерства і дав свідчення перед Комітетом Сенату про ядерну загрозу з боку Північної Кореї.
У липні 2023 року Кіссінджер несподівано полетів до Пекіна, щоб зустрітися з головою КНР Сі Цзіньпіном і вдруге за життя налагодити відносини між США і Китаєм.
А у вересні цього року з Генрі Кіссінджером зустрівся президент України Володимир Зеленський, під час робочого візиту до США. Дипломат, який раніше не підтримував членство України в НАТО, після початку повномасштабної війни Росії проти України — змінив свою думку.
“До цієї війни я був проти членства України в НАТО, тому що побоювався, що це почне саме той процес, який ми бачимо зараз. Тепер, коли процес вийшов на такий рівень, ідея нейтральної України в таких умовах уже не має сенсу”, — заявив колишній державний секретар США на зустрічі з президентом України.
Генрі Кіссінджер був суперечливою постаттю в політиці, але його дипломатична служба за двох президентів — Річарда Ніксона та Джеральда Форда — залишила важливий слід у зовнішній політиці США. Уже без офіційної посади, проте, з величезним багажем зв’язків і знань він також намагався вплинути на хід світової історії.
“Я хочу сказати вам усім, як багато це значило для мене, і що я ніколи вас не забуду. Дякую”, — сказав Генрі Кіссінджер.
Читайте також: Європа закликає Китай не допомагати Росії — що відповів Пекін: подробиці (ВІДЕО)