Україні для комплексного підходу до контрнаступу потрібні бронетехніка, артилерія та авіація, і західні партнери це розуміють. Про це сьогодні, 27 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Він зазначив, що в США існує спеціальна доктрина, коли обов’язкову підтримку просування сухопутних контингентів мають надавати військово-повітряні сили — і літаки, і вертольоти.
“Це було розроблено ще за часів Холодної війни, щоб якимось чином парирувати, боротися з великою кількістю артилерії і танків тоді ще радянських військ… Тобто, якщо ми говоримо про ведення контрнаступальних дій, то, комплексно підійшовши до цього питання, необхідна бронетехніка, яка включає танки, бронемашини, бронетранспортери, БМП різних типів і модифікацій, друге — це далекобійна артилерія, третє — це підтримка з повітря. Ось три елементи”, — зазначив Мусієнко.
Експерт додав, що за першими двома елементами є досить серйозне просування і союзниками вже ухвалені рішення, то з авіацією поки що питання не вирішене, триває обговорення щодо надання Україні, найімовірніше, літаків F-16.
Також Мусієнко заявив, що для навчання роботі на американських літаках необхідно кілька місяців. Він нагадав, що ще торік було сформовано групи українських пілотів для проходження такого навчання, однак, в експерта немає інформації, коли вони мали приступити до тренувальних польотів.
Він також вважає, що навряд чи в російсько-українській війні відбудуться якісь повномасштабні танкові битви, оскільки кількість танкових дуелей на полі бою як таких значно знизилася з часів Другої світової війни.
“Танк використовується зараз не для знищення техніки, а для того, щоб знищувати якісь укріплені об’єкти, де можуть бути сили супротивника, де може бути його техніка, тобто допомагати підрозділам на землі проходити укріплені позиції ворога, щоб піхота могла заходити і виконувати завдання”, — сказав Мусієнко.
Читайте також: Російських літаків у небі України не буде: як американська авіація може змінити хід війни, оцінили експерти