Роботиного як населеного пункту більше немає: про тактику росіян розповів речник Української добровольчої армії “Південь”

Сергій Братчук. Скріншот: uatv.ua

Роботине в Запорізькій області фактично стерте з лиця землі й перебуває в “сірій зоні”. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук. 

За його словами, тут російські окупанти повторюють сценарій, який вони використовували в Бахмуті та Авдіївці.

“Тобто ось ця тактика випаленої землі — це якраз та тактика, яка показує, що у росіян далеко та, м’яко кажучи, не все виходить попри, наприклад, перевагу в повітрі. Адже основний компонент, коли росіяни можуть проходити нашу оборону, проламувати в певних ділянках, — це якраз використання авіаційної складової. Тому, дійсно, Роботиного на сьогодні як населеного пункту немає. Ворог закріпився на позиціях колишньої середньої школи селища, намагається звідти атакувати, але перебуває під вогневим контролем наших Збройних сил”, — сказав речник.

Він уточнив, що росіяни намагаються проводити штурмові дії, зокрема з використанням техніки, однак Сили оборони України накривають окупантів вогнем артилерії. Братчук не виключив, що з надходженням допомоги союзників українські військові застосовуватимуть й інші засоби вогневого ураження на цій ділянці, що не дасть змоги армії РФ якось просуватися.

“Завдання ворога — вони зрозумілі, вони очевидні. Тут не тільки в тому, щоб повернути те, що було втрачено торік, але й закріпитися саме на цьому плацдармі, тому що це просування вперед. Поруч розташований Времівський виступ, де теж у Старомайорському ведуться запеклі бої. Тобто це як мінімум вирівнювання лінії бойового зіткнення для ворога, й, власне, там уже ті плани очевидні — як мінімум тактичне просування вперед по всій лінії фронту”, — сказав Братчук.

Читайте такожУ Роботине росіяни потрапляють лише у форматі “банзай-атак” — деталі від Селезньова

Раніше повідомлялося, що російські окупаційні війська всіляко намагаються чинити тиск на Сили оборони України, що діють на півдні Запорізької області. Саме тому противник намагається атакувати не лише в районі Роботиного на Запоріжжі, але й у районі Старомайорського на Донеччині. 

Прямий ефір