Рішення про можливість взяття під захист неба над заходом України має бути ухвалене всіма членами НАТО, — Ференс

Богдан Ференс. Фото: life.pravda.com.ua

НАТО обговорює можливість взяття під захист неба над заходом України — це має бути рішення всього Альянсу. Про це сьогодні, 28 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, засновник об’єднання “Соціал-демократична платформа” Богдан Ференс.

“Я думаю, що однозначно потрібне рішення всього Альянсу. Без збалансованої фінальної позиції всередині НАТО є певні ризики в контексті реалізації. Чому? Тому що питання стосуються безпеки насамперед. Тут ці безпекові питання також зачіпають не тільки країни-члени НАТО, які межують, але й увесь Північноатлантичний альянс. Тому іноді ми також спостерігали різні позиції щодо тих чи інших питань у контексті підтримки України або надання того чи іншого виду озброєння”, — сказав він.

Ференс зазначив, що бажання, наприклад, східних членів НАТО щодо цього може бути дуже серйозним аргументом для обговорення та для ухвалення таких рішень у майбутньому.

На його думку, союзники розуміють, що потрібно шукати більш ефективні механізми для постачання Україні озброєнь у потрібних обсягах та в той час, коли це необхідно. 

“Має бути також ніби плановість, розуміння в середньостроковій перспективі. Тому й пропонуються такі ініціативи в майбутньому в межах НАТО. “Рамштайн” — це, скажімо так, тимчасовий формат, який був створений, але який також показав свою ефективність. Будемо сподіватися, що ті формати, які всередині НАТО можуть створюватися, вони, по-перше, більш швидко створюватимуться, не тільки в дискусіях. І друге — також ніби наповнення цього формату конкретикою. Я думаю, що буде так само нелегко всередині НАТО швидко домовитися про це”, — вважає Ференс.

Читайте також: Два необхідні чинники, щоб країни НАТО змогли збивати російські ракети над Україною, назвав Ступак

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо Північноатлантичний альянс збиватиме російські ракети над територією України, це допоможе компенсувати дефіцит протиповітряної оборони (ППО) Києва та не буде означати залучення НАТО у війну. 

Прямий ефір