Рішення дати “Оскар” фільму “20 днів у Маріуполі” говорить про те, що світ не забув про боротьбу України проти вторгнення Росії, — політолог

Перегляд "20 днів у Маріуполі". Фото: facebook.com/MstyslavChe

Емоція пам’яті формує історію зокрема. Заслужений “Оскар” для українського фільму “20 днів у Маріуполі” — це не лише знак уваги до війни, а ще один стимул боротися за Україну. Про це сьогодні, 12 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Це і важливо, і символічно, і показово з найрізноманітніших причин. По-перше, тому що це знак уваги до війни України проти російського вторгнення, проти російської агресії, проти тих жахів, які творить Росія в Україні. Дуже добре, що режисер цього фільму [зробив звернення], це звернення треба показувати, тому що тут людська емоція. Емоція творця фільму, який пережив увесь цей жах сам зсередини і зберіг цю картину для мільйонів глядачів у всьому світі. Тому що слова дуже правильні. Емоція пам’яті формує не тільки картину сьогодення, тому що ми реагуємо емоціями на поточні процеси, але ми й минуле часто сприймаємо через емоцію. Це недалеке минуле і це незавершена історія. Тому це ще один стимул боротися за Україну, за звільнення Маріуполя”, — сказав він.

За словами політолога, те, що ухвалили дати премію “Оскар” цьому фільму, свідчить, що світ не забув про те, що в Україні триває розв’язана Росією війна.

“Світ не забув про війну України проти російського вторгнення, не просто між Росією та Україною, а про нашу війну проти російського вторгнення”, — уточнив Фесенко.

Але одночасно це і визнання, вважає він. Політолог наголосив, що українська документалістика завжди була на найвищому рівні.

“В Україні була сильна школа документалістики і зараз вона себе проявила у співпраці із зарубіжними колегами під час нинішньої війни. І це визнання, я думаю, заслужене. Це не тільки увага до нашої війни проти російського вторгнення, але й визнання заслуг українців, які показують свої таланти навіть під час війни”, — каже він.

Фесенко акцентував — для України дуже важливо, що світ усе-таки зберігає увагу до війни.

“Тому що було багато розмов, заяв. Особливо Росія намагається це просувати, що забули про війну, нікому ця війна не потрібна. Ні, не забули. І, на мій погляд, суто політично це оцінюю як політолог, і в США, і в Європі особливо, відчуття того, що війна з України може прийти до Європи, — це відчуття стало гострішим і сильнішим. І цей фільм — нагадування про те, що сталося, і про це не можна забувати, і попередження — це ж може статися з вами, якщо ви не зупините російську агресію”, — резюмував політолог.

Читайте також: На окупованих територіях не хочуть приймати правду, розказану у фільмі “20 днів у Маріуполі”: причини назвав Осиченко

Нагадаємо, стрічка “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова отримала премію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний повнометражний фільм”. Це перший “Оскар” в історії України. Церемонія нагородження найпрестижнішою кінопремією світу відбулася в ніч проти 11 березня в Лос-Анджелесі (США).

Прямий ефір