Рідкоземельні метали в обмін на допомогу Україні: чому цей трек важливий, розповів Костогризов

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна неодноразово комунікувала зі США щодо наявності рідкоземельних металів — це той трек, у якому зацікавлені як американський президент Дональд Трамп, так і республіканці. Таку думку сьогодні, 4 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив аналітик Ради зовнішньої політики “Українська призма” Євген Костогризов.

“Україна неодноразово артикулювала перед Дональдом Трампом, що ось у нас є ці рідкоземельні метали. Ба більше, навіть за часів демократичної адміністрації Джо Байдена у 2023 й 2024 роках деякі сенатори-республіканці, як, наприклад, Ліндсі Грем, самі підказували Україні, що це той трек, за яким треба працювати, тобто, грубо кажучи, що це те, у чому зацікавлені республіканці, у чому зацікавлений Дональд Трамп. Відповідно, ми це почули. Ми так чи інакше почали передавати цю інформацію”, — сказав він.

Аналітик зазначив, що Трамп так чи інакше зважує ті чи інші свої заяви, і, ймовірно, у нього вже є на столі конкретна пропозиція.

“Я думаю, десь лежать ці пропозиції так чи інакше. Тепер залишається Дональду Трампу й Володимиру Зеленському, можливо, якраз на персональній зустрічі або ж на зустрічі нижчого рівня — між Кітом Келогом та представниками українського уряду, домовитися про те, власне, як, у яких обсягах й про що ж конкретно йдеться”, — сказав Костогризов.

Наразі ж, на його думку, ідеться не про завершальний етап, а лише про ідеї з боку України про рідкоземельні метали та про різноманітні формати гарантій безпеки для неї.

“Є ідеї з боку Сполучених Штатів Америки, знову ж таки, які випливають з їхніх інтересів. Їхній інтерес — це знизити свої витрати, скажімо так, у принципі, на забезпечення тих чи інших країн за межами США. Власне, чому вони насамперед почали всю цю історію з тим, щоб примушувати сторони до миру. І є ідеї Росії, які, звісно, як звичайно, неадекватні та не зовсім можуть бути вклеєні в загальну канву, і якраз-таки які, найімовірніше, ідуть головним питанням, чи можуть вони хоч якось реалізуватися хоч у якомусь обсязі й чи не зірвуть вони самі по собі переговорну рамку. Ось тому справді можна підсумувати, що на даний момент ми маємо набагато більше, ніж мали, наприклад, 3 тижні тому. Однак цього все одно недостатньо, щоб говорити, що хоча б уже якісь, скажімо, офіційні зустрічі між двома сторонами чи тим паче трьома сторонами принесуть конкретний результат уже найближчими днями чи тижнями”, — сказав аналітик.

Читайте також: США хочуть отримати рідкоземельні метали з України в обмін на допомогу — заява Трампа

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що переговори США з Росією без України щодо завершення війни є дуже небезпечними для всіх. Перед тим, як говорити з росіянами, Києву та Вашингтону слід продовжити діалог для розробки плану припинення вогню.

Прямий ефір