РФ використовує проблему міграції для тиску на країни Євросоюзу: пропозиції щодо посилення кордонів озвучила фон дер Ляєн

Прапор Євросоюзу. Фото: gettyimages.com

Росія продовжує використовувати проблему міграції для тиску на країни-члени Європейського Союзу, тому контроль над кордоном ЄС має бути посилений. Про це сьогодні, 18 липня, під час виступу в Європарламенті у Страсбурзі заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.

Сьогодні депутати голосуватимуть за переобрання фон дер Ляєн на посаду президента. Її висунула Європейська народна партія (ЄНП), яка виграла останні вибори до Європарламенту, що пройшли 6-9 червня. Фон дер Ляєн виступила перед депутатами з програмною промовою перед голосуванням.

“І ми також повинні зробити більше для забезпечення безпеки наших зовнішніх кордонів. Наш східний кордон зокрема став мішенню гібридних атак й провокацій. Росія заманює мігрантів з Ємену на північ та навмисно підштовхує їх до фінського кордону. Ми завжди повинні пам’ятати, що кордон держави-члена ЄС є європейським кордоном. І ми зробимо все можливе, щоб зробити його сильнішими. Це одна з причин, чому ми повинні зміцнювати Frontex (служба, що займається питаннями кордонів країн ЄС). Щоб зробити її більш ефективною й за повного дотримання основних прав, я пропоную потроїти кількість європейських прикордонних та берегових служб до 30 тисяч”, — заявила вона, розповідаючи про свої пріоритети у сфері контролю міграції.

Президентка Єврокомісії наголосила, що посилення контролю над кордонами не означає обмеження прав уразливих груп.

“Безпечніші кордони також допоможуть нам управляти міграцією більш структурованим та справедливим чином. Пакт про міграцію та притулок (Пакт про міграцію та надання притулку) — це величезний крок уперед. Ми ставимо солідарність в основу нашої спільної відповіді на виклик. Міграційні проблеми потребують європейської відповіді зі справедливим та твердим підходом, що ґрунтується на наших цінностях, завжди пам’ятаючи, про те, що мігранти такі ж люди, як ми з вами”, — додала вона.

Читайте також: Новий уряд ЄС: як зміниться політика Євросоюзу щодо України та Росії — аналіз експертів

Нагадаємо, президент Фінляндії Олександр Стубб підписав закон, який дає змогу не пускати мігрантів з Росії. Документ набуде чинності 22 липня й діятиме протягом року. Закон є превентивним заходом у разі ескалації російської міграції на східному кордоні.

Прямий ефір