Кримський (Керченський) міст — законна ціль для Збройних сил України, оскільки це важливий логістичний елемент для росіян. Водночас черговий інцидент, що стався на переправі, може бути провокацією самої Росії. Таку думку сьогодні, 17 липня, висловив доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Петренко в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Він припустив, що росіяни могли піти на такий крок через зернову угоду. Але угода може функціонувати і без РФ.
“Міст є законною ціллю для Збройних сил України. Ми розуміємо, що це важливий логістичний елемент для РФ. І мені сумнівно, що Керченський міст був якимось недоторканним через зернову угоду. Чи можуть вони створити провокацію? Можуть. Ми бачимо, що в них не виходить торгувати, постійно кажуть, що ось, мовляв, ви нам добрива дозвольте поставляти, ще щось. Але ніхто їх не чує і особливо не орієнтується, оскільки є дуже сильна опозиція Туреччини, яка зацікавлена в забезпеченні зернових поставок. І всі прекрасно розуміють, що можна обійтися і без Росії”, — сказав Петренко.
Туреччина і без Росії може сприяти роботі “зернового коридору”, а провокації з боку РФ у цій ситуації їм навпаки не на користь, вважає політолог.
“Для них це дуже погано закінчиться. РФ на сьогодні дуже зацікавлена в Туреччині, а Туреччина в Росії. Тому для них це буде серйозна проблема, я думаю. Було зроблено заяви [президентом Туреччини] Ердоганом буквально кілька днів тому про те, що угоду буде продовжено. І спробувати якось переграти цю ситуацію, мені здається, буде досить складно. А виставити так, що мовляв щось Україна зробила таке надзвичайне перед продовженням угоди теж сумнівно”, — доповнив гість ефіру.
Якщо росіяни і влаштували провокацію на мосту, то таким чином могли тільки допомогти Україні, упевнений він.
“Усі чудово розуміють, що Кримський міст це той об’єкт, куди потрібно бити. Його потрібно руйнувати, щоб у російської армії не було логістики. Тобто це питання безпеки для України. Тому, якщо вони створили провокацію, зруйнували щось і там упав проліт — о’кей, допомагають вони нам. Оскільки в політичному плані і в питанні зернової угоди цю подію дуже складно якось використати на користь РФ”, — акцентував Петренко.
Як повідомлялося раніше, вночі 17 липня на Кримському мосту пролунали вибухи, у зв’язку з чим рух на переправі зупинено.