РФ продовжує замовчувати кількість убитих на війні проти України, хоча втрати — найбільші за весь час — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

За добу 16 лютого українськими військовими було знищено 800 російських солдатів. Про це повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України. А ось глава Чечні Рамзан Кадиров попросив не “трубити” про втрати Росії в Україні. Тим часом російська правозахисниця Любов Соболь повідомила, що заява Кадирова — це черговий доказ того, що втрати на війні в Україні він не вважає важливим показником і не надає значення людському життю, інформує FREEДОМ.

На початку лютого жителі Луганська виявили на місцевому кладовищі 42 свіжих поховання. Мешканці Кіровки, яка розташована поруч із кладовищем, стверджують, що могили не відвідують, а їхні імена нікому не відомі.

“Ми подумали, раптом ці люди тут лежать, а їхні рідні про це навіть не знають. Ось сфотографували всі могили, стали поширювати по групах пошуку безвісти зниклих. І ось уже 9 осіб мені відповіли. Усі вони навіть не знали, що їхні близькі загинули. Шукали їх, чекали звісток”, — розповіла жінка, яка виявила поховання, в інтерв’ю BBC News.

Журналісти ВВС News у відкритих джерелах знайшли згадки про 37 чоловіків, дані яких збігаються з написами на могильних табличках поблизу Луганська. Так, 35 із них були росіянами, один — громадянином Білорусі, ще один народився в Узбекистані. На сайтах російських судів викладені судові вироки щодо 20 осіб, які є повними тезками похованих у Луганську. Усі вони мали зараз відбувати покарання в місцях позбавлення волі.

“Так, згідно з судовими документами, Мирослав Зінчук отримав свій перший термін у 16 років за крадіжку та заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю. Звільнився через 2 роки і майже одразу знову потрапив до колонії за розкрадання та розбій. У 2017 отримав новий вирок за крадіжку. Тимур Тібаєв з Ульяновська теж був неодноразово засуджений за розбій, останній термін отримав у 2022 році. Максадбек Хаджієв з Узбекистану працював маляром, у 2021 році був засуджений за збут героїну”, — зі статті BBC News.

Журналісти зв’язалися з родичами двох чоловіків, чиї імена і дати народження збігаються з даними, зазначеними на табличках кладовища під Луганськом. Вони розповіли, що їхні близькі були ув’язненими, які погодилися поїхати воювати в Україну у складі приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”. 

“Вбиває те, що ніхто не повідомив нам, і досі тиша. Мою дитину поховали на чужій землі, і це страшно. Я хочу, щоб син був поруч. Якщо вже живим не повернуть, нехай хоч тіло привезуть”, — сказала мати одного з ув’язнених у розмові BBC News.

Тим часом британський Міжнародний інститут стратегічних досліджень підрахував втрати Росії у військовій техніці. На думку експертів, російським військам не вдалося завоювати перевагу в повітрі над Україною за допомогою масованих ракетних атак. Ба більше, танковий і артилерійський потенціал РФ значно скоротився.

“За доступними оцінками, близько 50% довоєнного парку сучасних Т-72Б3 і Т-72Б3М було втрачено. Крім того, змінився склад танкового парку Росії. Через те, що сучасні машини були знищені, Росія в спробах компенсувати втрати знімає зі зберігання старі машини”, — зазначив старший аналітик британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) у доповіді The Military Balance 2023 Джеймс Гекетт.

Поховання під Луганськом — третє кладовище, де виявляють десятки могил ув’язнених, які воювали в Україні у складі ПВК “Вагнер”.  За словами російської правозахисниці Любові Соболь, якщо минулими місяцями російські джерела щотижня повідомляли приблизно про 300 загиблих, то в грудні та січні це число зросло вдвічі — до 600 осіб. 

Крім того, за останній тиждень виданню BBC вдалося підтвердити загибель 1063 російських військових. Це найбільші втрати за весь час війни.

Читайте також: Уцілілих учасників залишилося менше половини — що відомо про російський загін “Шторм” (ВІДЕО)

Прямий ефір