РФ продовжує примусову паспортизацію українців на ТОТ — подробиці від правозахисника

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Росія продовжує спроби примусової паспортизації громадян України на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), застосовуючи насильницькі методи, такі як конфіскація майна, позбавлення батьківських прав і заборона на працевлаштування. Однак ці зусилля загарбників зазнають краху, і вони не можуть знайти нових способів впливу на місцевих жителів. Про це сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський.

“Ми бачимо, що люди не хочуть отримувати паспорти. Так, вони не оформляють квартири в Росреєстрі, тому що у них немає паспорта громадянина Росії, і квартири у людей просто забирають. Це метод впливу”, — сказав він.

Ще один спосіб примусу — це неможливість влаштуватися на роботу без паспорта країни-агресора. Також людей залякують погрозами забрати дітей у батьків, і такі випадки, за словами правозахисника, вже мали місце.

“При цьому в них були псевдовибори, дві виборчі кампанії, і вони дозволяли голосувати на цих псевдовиборах за паспортами громадян України. Якщо, за заявами міграційної служби Росії, ще в середині 2023 року на окупованих територіях 90% людей були паспортизовані, то виникає питання: навіщо ж ви дозволяєте голосувати за українськими паспортами?”, — акцентував Лисянський.

Він наголосив, що ситуація з примусовою паспортизацією на тимчасово окупованих територіях України істотно не змінюється.

“Вони можуть примушувати до оформлення паспорта громадянина Російської Федерації на окупованих територіях тільки пенсіонерів і дітей, у яких немає батьків. На інших громадян України у них впливу просто немає. Чесно кажучи, вони не можуть зрозуміти, що з цим робити, тому що вже випробували весь можливий механізм. Єдине, що в них залишилося, — це ув’язнення за відсутність російського паспорта”, — резюмував Павло Лисянський.

Читайте також: Вилучення квартир та крадіжка зерна: як росіяни грабують українців в окупації (ВІДЕО)

Прямий ефір