РФ продовжує депортувати маленьких українців з окупованих територій, триває підготовка нових списків — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Київ підтвердив перший випадок, коли росіяни усиновили й змінили ім’я дитині, викраденій на тимчасово окупованій території України. Депутат Державної Думи РФ Сергій Миронов незаконно удочерив однорічну Маргариту Прокопенко, інформує FREEДОМ.

Своєю чергою уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до міжнародного співтовариства із закликом посилити тиск на Москву і допомогти повернути дівчинку. 

Так, дедалі більше країн і міжнародних організацій приєднуються до допомоги в поверненні українських дітей, викрадених Росією на тимчасово окупованих територіях України.

Однак російські окупанти готують нові списки українських дітей для депортації з окупованих територій України, повідомляє Центр національного спротиву. Процес контролює уповноважена з прав дитини при президентові Росії Марія Львова-Бєлова, яку підозрює Міжнародний кримінальний суд в організації масового викрадення дітей,  

Правозахисники та офіційні представники Києва наголошують — допомогти повернути всіх маленьких українців, викрадених Росією, може тільки міжнародний тиск на Москву. 

Завдяки роботі дипломатів, багато держав підтримують Україну в цьому процесі. Так, парламент Бельгії ухвалив резолюцію, в якій засудив незаконну депортацію Росією українських дітей.

“Наша міжпарламентська група працює. І я вважаю, що моя роль полягає в тому, щоб повернути дітей, саме цих викрадених дітей додому. Від самого початку російського вторгнення ми думаємо про те, що ніхто не може мовчати, не повинен мовчати. Усі в Європі, у світі мають вас підтримати. Якщо є якісь добрі серця в цьому світі, а їх є чимало, то ми всі маємо зробити, що в наших силах, щоб повернути цих дітей додому. І коли ми їх повернемо, ми повинні дати їм мир, добробут, безпеку, повинні дати їм світ без війни, світ без Путіна”, — заявила глава Сенату Бельгії Стефані Д’оз.

Щоб зробити повернення українських дітей системним, необхідний єдиний юридичний механізм. Його розробляють у Європейському Союзі. 

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи затвердило склад спеціального комітету. Його перше засідання відбудеться 15 грудня 2023 року в Парижі.

“Наразі виглядає, що комітет буде досить ефективним органом, зацікавленим знайти конкретні рішення, а не просто висловлювати глибоку стурбованість. Я зустрічалася з окремими членами комітету, планую виступити на першому його засіданні і переконана, що ми спробуємо хоча б на регіональному рівні досягти єдиного концептуального бачення, який вигляд матиме механізм повернення дітей. Не політичний, а юридичний, який максимально задовольнятиме інтереси дитини та відповідатиме міжнародним стандартам”, — наголосила експертка Регіонального центру прав людини (RCHR) Катерина Рашевська.

Міжнародні організації також допомагають повертати з Росії дітей, викрадених на тимчасово окупованих територіях України. 

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець співпрацюватиме з однією з найавторитетніших Міжнародних правозахисних організацій Freedom House, — сторони вже підписали меморандум про співпрацю. 

Тема повернення додому маленьких українців залишається однією з головних і на двосторонніх переговорах України з партнерами.  

“Канада залишається нашим надійним партнером, який стоїть пліч-о-пліч з Україною в довгостроковій перспективі. Я вдячний Канаді за її вагомий внесок у справу повернення українських дітей, викрадених Росією. Ми також цінуємо активні зусилля Канади, спрямовані на мобілізацію глобальної підтримки формули миру президента Зеленського”, — сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Ви також можете допомогти маленьким українцям повернутися додому:

Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!“, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.

Читайте також: У російських урядовців тренд — вкради українську дитину, щоб залишитися на посаді, — Лисянський

Раніше колишній уповноважений президента України з прав дитини, керівник відділу порятунку організації Save Ukraine Микола Кулеба заявив, що після депортації українських дітей до Росії їх піддають російській пропаганді, повністю змінюючи свідомість неповнолітніх.

Прямий ефір