Якщо санкції не будуть посилюватися, Росія може збільшити виробництво безпілотних літальних апаратів (БпЛА), враховуючи її стратегію економії на дешевому озброєнні. Москва, маючи обмежені можливості виготовлення високотехнологічних запчастин, розраховує на отримання їх за допомогою поставок, зокрема, з Тегерану (Іран). Про це сьогодні, 3 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.
“Усе залежить від того, скільки вони отримають матеріалів. Будь-яке виробництво вимагає не просто матеріалів, з яких вони можуть виготовляти, воно вимагає унікальних запчастин. Візьмемо банальні двигуни. Двигун як у мотоцикла. У “Шахеда” — це чотирициліндровий двигун іноземного виробництва, який вони закуповували в одній із країн”, — сказав він.
За його словами, Росія, можливо, зможе виробляти деякі двигуни самостійно, а також фюзеляж і бойову частину.
“Але інші запчастини, чи зможуть вони в досить точних кількостях отримувати їх від тих країн, які їм допомагають? У цьому питання. Якщо санкції посилюватимуть і посилюватимуть контроль над ними, зокрема, для тих країн, які допомагають Росії, то, можливо, не буде такої кількості”, — зазначив він.
Ігнат наголосив, що, Росія збільшує кількість атак ударними дронами, зокрема “Шахедами”.
“За вересень — понад 500, і, можливо, це буде і далі відбуватися в бік збільшення. Ракети теж будуть, вони теж їх виробляють, хоча й витратили занадто багато в попередні періоди. Тому зараз ставка на дешеве озброєння — дрони, яке вони можуть виробляти на своїх підприємствах. Наша справа — адекватно на це реагувати і збивати, іншого виходу немає”, — підсумував Юрій Ігнат.
Читайте також: РФ навмисно запускає дрони по об’єктах на кордонах України — ускладнює роботу ППО, — Братчук
Нагадаємо, раніше керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій та робототехніки Валерій Яковенко оцінив потреби українських військових у безпілотниках — до 100 тис. на день. Він також зазначив, що Україна випереджає Росію і за кількістю, і за якістю безпілотних літальних апаратів. Цей розрив слід утримувати.