РФ прагне спровокувати внутрішньополітичний конфлікт в Україні, — деталі розповіли в Центрі протидії дезінформації

Прапор Росії. Фото: pixabay.com

Російська Федерація прагне спровокувати внутрішньополітичний конфлікт в Україні, і пропаганда стає ключовим інструментом для досягнення цієї мети, зокрема наратив про “третій Майдан”. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів в. о. керівника Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) Андрієм Шаповаловим.

“Їм необхідно знайти якусь мотивацію для своїх військ, які перебувають в Україні, щоб переломити ситуацію на полі бою. Розхитування внутрішньополітичного конфлікту в Україні — одна з гілок напрямку роботи російської дезінформації”, — сказав він.

Він зазначив, що Кремль уже довгі роки намагається впливати на ситуацію всередині України, і з початком повномасштабного вторгнення ці зусилля стали ще активнішими.

“Слова про “третій Майдан” вони вирвали з контексту — інтерв’ю президента Володимира Зеленського виданню The Sun. І нині цей “третій Майдан” для них просто знахідка. Вони будуть використовувати цю тему дуже довго, підміняючи поняття і першоджерела”, — наголосив він.

Фахівець додав, що пропаганда використовує факт того, що з часом люди забувають, з чого починалася та чи інша дискусія.

“І “третій Майдан” — вельми вдалий вираз і вдалий наратив, який вони імплантуватимуть в інформаційну війну, яка розгортається на території України і по всьому світу”, — підсумував Андрій Шаповалов.

Читайте також: Пасивність росіян, тотальна пропаганда і репресивна машина Кремля: думки Миколи Полозова і глядачів FREEДОМ про готовність громадян РФ до тривалої війни

Раніше співзасновник фонду “Вільна Бурятія” Володимир Будаєв зауважив, що всі меседжі представників пропаганди в Росії спрямовані на створення атмосфери невизначеності та сумнівів, щоб полегшити мобілізацію на війну.

Прямий ефір