РФ повторює алгоритми часів СРСР: чому росіян готують до подальшого падіння рівня життя, розповів Пендзин

Війна проти України нещадно б'є по економіці РФ. Фото: ukrinform.ua

Зростання рівня військових витрат у Російській Федерації негативно позначається на добробуті росіян: повторюються алгоритми часів Радянського Союзу. Про це сьогодні, 29 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він зазначив, що в різних соціальних групах у РФ різна реакція на зміну матеріально-фінансового становища. Такі зміни менш різко сприймають люди старшого віку, які пам’ятають 1990-ті роки, роки після припинення існування СРСР, тоді як для молоді, в якої склався певний підхід до життя та певний рівень доходу, ця ситуація більш болюча. Те саме можна сказати й по різних регіонах Росії: рівень забезпечення національних околиць й до повномасштабного вторгнення РФ в Україну був не особливо високим, а зараз ситуація ще більше погіршилася. Спостерігається масова міграція росіян до тих регіонів, де ще є якісь можливості заробити на життя. Водночас у столичних регіонах зберігається презентаційна картинка, підтримується видимість повного добробуту. 

“Ця ситуація просто повторює ті алгоритми, які були за часів Радянського Союзу. Знову ж таки, ми ж повинні з вами розуміти наступне — чим більші військові видатки, тим більше з національного добробуту вимивається ресурсів, коштів, які можуть бути використані для соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, соціально, скажімо, схильних до проблем. Ці кошти йдуть на військові видатки, які однозначно нікого не роблять багатшими”, — сказав Пендзин.

Він нагадав, що Російська Федерація для покриття дефіциту бюджету в 2022-2023 роках активно використовувала Фонд добробуту. Там залишилися лише неліквідні активи.

“Для того, щоб і далі фінансувати дефіцит бюджету, Росія активно веде переговори з Китаєм для одержання зовнішнього фінансування в юанях, яке, звісно, передусім забезпечуватимуть не фізичним постачанням грошей, а товарними групами, яких росіянам категорично бракує, ну і, звісно, товарами подвійного призначення. Тож ці факти теж говорять про те, що внутрішніх резервів для покриття дефіциту бюджету Російської Федерації вже не вистачає”, — сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

Пендзин також зазначив, що у РФ відбувається викривлення структури економіки та сильно збільшується залежність від імпортних поставок товарів народного споживання.

Він наголосив, що в цих умовах російські пропагандисти психологічно готують громадян РФ до подальшого погіршення рівня їхнього життя.

“Ті цифри, які оголошувалися Росстатом, і ті цифри, які бачить російський громадянин у себе в гаманці, — це різні речі. Це якраз і є та больова точка, яку намагаються згладити російські пропагандисти”, — сказав Пендзин. 

Читайте також: Два роки повномасштабної війни: наслідки для економіки Росії оцінили експерти

Нагадаємо, 2 роки війни проти України обійшлися Кремлю, за даними Пентагону, в понад 200 млрд дол. Йдеться лише про витрати на оснащення, розгортання та утримання військ для проведення наступальних операцій. Хоча війна вже дісталася території РФ, Путін продовжує витрачати гроші росіян на агресію проти України.

Прямий ефір