Ціна війни для РФ у життях, грошах, соціальних благах — розбір (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Два роки війни проти України обійшлися Кремлю, за даними Пентагону, в понад 200 млрд дол. Йдеться лише про витрати на оснащення, розгортання та утримання військ для проведення наступальних операцій. Хоча війна вже дісталася території РФ, Путін продовжує витрачати гроші росіян на агресію проти України. Гаманці звичайних громадян РФ порожніють: у країні зростає інфляція, повідомляє FREEДОМ.

На пресбрифінгу в Пентагоні високопосадовець американського оборонного відомства повідомив журналістам нові дані про втрати, яких Росія вже зазнала і зазнає, продовжуючи військову агресію проти України.

Американська оцінка втрат російської армії в особовому складі — “під час бойових дій загинуло або було поранено не менше ніж 315 тис. російських військових”. За даними Генштабу ЗСУ, Сили оборони вже знищили понад 400 тис. окупантів.

Росія регулярно завдає повітряних ударів по містах та об’єктах цивільної інфраструктури України далеко за лінією фронту. На тероризм було витрачено 211 млрд дол. Це прямі фінансові витрати. За інформацією Reuters, представник оборонного відомства США зазначив, що Росія на чолі з Путіним втратила близько 10 млрд дол. у результаті відкладених або скасованих продажів зброї.

Спікер Держдуми РФ Володін тим часом говорить із трибуни про економію, а федеральному бюджету РФ на 2024-2026 роки навіть дали назву “Все для фронту…”.

Зруйновані тимчасово окуповані міста України у Держдумі РФ закріпили за російськими суб’єктами, які нібито мають допомагати у відновленні житлових будинків та інфраструктури, знищеної самими росіянами.

Цьогорічний російський бюджет максимально орієнтований на війну. Витрати на оборону становитимуть 10,8 трлн рублів (107 млрд євро). Це 6% валового внутрішнього продукту країни 2024 року. Минулого року військові витрати становили 3,9% ВВП.

У порівнянні з 2021 роком військові витрати в Росії зросли втричі.

“Це військова економіка. Якщо ви подивитеся на Росію, то сьогодні виробництво зростає переважно для воєнних цілей, споживання падає. Приблизно такий вигляд мав Радянський Союз”, — заявила директорка Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.

Щоб покрити витрати, уряд покладається на нерегулярні доходи, що отримуються від разових податків і зборів, включаючи “добровільні пожертвування”, які західні підприємства мають платити при виході з Росії, зірки — за свої помилки на кшталт “голої вечірки”, олігархи — щоб зберегти бізнес.

Рекордні витрати на оборону та безпеку в 2024 році в Росії перевищать соціальні витрати.

Торік Мінфін РФ приховував актуальні видатки державного бюджету. Секретні витрати перевищили трильйони рублів, посівши перше місце у загальній структурі витрат Росії. Більшість таких витрат припадає на оборону, національну безпеку, правоохоронну діяльність та утримання окупованих територій України.

Поки російський народ намагається звести кінці з кінцями через те, що Путін вирішив вести війну проти України, за президентським указом у РФ ретельно приховують відомості про доходи, витрати та майно чиновників. Те саме дозволили депутатам Держдуми та Ради федерації.

Читайте також: У скільки обійшлася Росії повномасштабна війна проти України — дані Пентагону і стан економіки (ВІДЕО)

Прямий ефір