РФ починає вмикати “друкарський верстат”, — експерт про вплив західних санкцій

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Санкційний тиск на Російську Федерацію негативно позначається на її економіці. Зараз вона стає на мобілізаційні рейки, і це дуже сильно підвищує залежність російського ринку від імпорту. У країні зростає інфляція і дефіцит товарів. А щоб наповнити бюджет, доводиться вмикати “друкарський верстат”. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів економічний оглядач і публіцист Максим Блант.

“Насправді я не став би говорити про те, що західні санкції щодо російської нафти — це найнеприємніші санкції для Російської Федерації. Якщо подивитися на обсяги продажу російської нафти, то вони відповідають тим заявленим параметрам, які діють у рамках домовленостей ОПЕК плюс. І, загалом, не можна сказати, що обсяги постачання вдалося радикально знизити. Крім того, попри всі обмеження, російська нафта все-таки знаходить шлях на Захід”, — констатував економічний оглядач.

Він зазначив, що спочатку ні США, ні Європа не ставили собі за мету повністю перекрити експорт російської нафти.

“Максимум, про що йшлося — щоб російська нафта продавалася зі значною знижкою до старту Brent до інших сортів нафти. І цього значною мірою вони домоглися. Хоча до стелі, звичайно, опустити ціни не вдалося”, — додав експерт.

За його словами, найсильнішої шкоди російській економіці завдали санкції щодо фінансового сектору і щодо постачання у Росію високотехнологічної продукції та обладнання.

“Тому що всі, починаючи від газової та нафтової галузей всі страждають від нестачі західного обладнання. Це вже впливає на людей, на обсяги видобутку нафти. І я нагадаю, що буквально навесні цього року проєкт компанії “Новатек” зі скраплення газу залишився практично без газу, тому що банально його нічим було возити”, — акцентував гість ефіру.

Він вважає, що, незалежно від нафтових доходів, російський бюджет буде виконуватися за рахунок “друкарського верстата”.

“Якщо щось і є критичного для російської економіки — це імпорт. Тому що російська економіка стає на мобілізаційні рейки, і це дуже сильно підвищує залежність споживчого ринку від імпорту. Імпорт зараз йде, перш за все, з Китаю. Відповідно, щойно починаються проблеми з цим імпортом, розганяється інфляція, все починає ставати дефіцитом. І ось це найболючіша історія”, — резюмував Максим Блант.

Читайте також: Російські компанії втратили третину доходів через санкції  — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір