РФ пішла на поступки із зерновою угодою, сподіваючись пом’якшити санкції — Бураковський

Економічний тиск через санкції ЄС змушує Росію змінювати свою зовнішню політику, свідченням цього є підписання Стамбульської ініціативи щодо експорту українського зерна. Такою думкою поділився голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA.

“Економічні санкції – це інструмент, який дозволяє змусити країну змінити свою зовнішню політику. У випадку з РФ – припинити війну та сісти за стіл переговорів”, – сказав він.

За словами Бураковського, російське суспільство пасивне, на відміну від громадян західних країн. Проте, багато жителів розвинених регіонів РФ розуміють причини обмежень.

“Важкість санкцій падає на громадян демократичних країн, які вводять ці санкції. Суспільство незадоволене і вимагає від уряду змінити політику. У РФ ситуація інша: суспільство пасивне, хоча багато хто розуміє, особливо в багатих і розвинених регіонах, що війна, санкції та проблеми з якими вони сьогодні стикаються – взаємопов’язані”, – зазначив він.

Спікер підкреслив, що вже сьогодні влада РФ говорить про відміну санкцій, коли з початку війни звучали заяви, що нібито “обмеження не діють“.

“Незважаючи на пропаганду можна відзначити, що в РФ різко змінилося ставлення до санкцій. Якщо на початку санкції за їхніми словами були “корисними”, а “Захід сам себе карав”. Те, на сьогоднішній день усі заяви Кремля пов’язані риторикою про відміну санкцій. Тому, якби санкції на них не діяли, вони б гнули початкову лінію”, – сказав він.

За словами експерта, свідченням того, що РФ визнає дію санкцій — є “Ініціатива” щодо експорту українського зерна, яку підписали Україна, Туреччина, ООН та РФ у Стамбулі, 22 липня.

“Позиція РФ звучить тепер так, що вони готові сприяти експорту українського зерна, але при цьому “знімайте з нас санкції” — коло замкнулося, санкції діють”, – наголосив він.

Нагадаємо, експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев розповів, коли набудуть чинності санкції щодо російської нафти і як вони працюватимуть.

“Презумпція недовіри”: як світ навчився протистояти впливу Росії, пояснив Саакян

“Презумпція недовіри”: як світ навчився протистояти впливу Росії, пояснив Саакян

Читайте також: Безконтактна війна, удар по Кримському мосту та наказ про звільнення півдня: інтерв’ю з військовим експертом Грабським

Прямий ефір