РФ очікують труднощі з фінансуванням армії в довгостроковому плані, — економічний експерт

Ілля Несходовський. Скріншот: uatv.ua

Військово-промисловий комплекс (ВПК) Росії залежить від різноманітних фінансових джерел, проте ці джерела в довгостроковій перспективі — приблизно пів року чи рік — будуть вичерпані. Про це сьогодні, 5 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів економічний експерт Ілля Несходовський.

“Звідки беруться гроші, щоб фінансувати ВПК? Перш за все, зменшення якості життя росіян. Завдяки тому, що інфляція розганяється — збільшується рубльова маса, і цим є можливість фінансувати певні витрати. Однак самі росіяни при цьому купують набагато менше товарів, ніж вони могли купити, умовно, пів року чи рік тому”, — сказав він.

На додаток до цього, збільшується податкове навантаження на підприємства, каже економічний експерт.

“Гроші, які заливаються у ВПК, вони витягуються всюди, наскільки це можливо. Так, останні три місяці РФ фактично обходила санкції по нафті, основному ресурсу, який приносить валюту. І потім ця валюта повертається, щоб купувати відповідні комплектуючі та іншу сировину для виробництва зброї”, — наголосив він.

Водночас Несходовський зазначив, що надходження до російського бюджету вже поступово зменшуються. Так, Сполучені Штати запровадили санкції проти компаній та танкерів, які перевозили російську нафту за ціною, вищою за встановлений ліміт. 

“До того ж значна частина ресурсів залишається за кордоном. Наприклад, продаж нафти Індії залишає індійські рупії безпосередньо в самій Індії. Тому якщо розглядати короткострокову перспективу, ресурси для фінансування армії є, однак довго тривати так не може — ресурси виснажуються, можливості виснажуються, якість життя росіян погіршується. Тому й економісти говорять про більш довгострокову перспективу — в районі пів року або року вони бачать, що це закінчиться тим, що ресурс вичерпається”, — підсумував Ілля Несходовський.

Читайте також: Як США карають компанії, які порушують санкції за перевезення нафти — аналіз (ВІДЕО)

Нагадаємо, три грецькі компанії виходять з торгівлі російською нафтою. Ці фірми володіють флотом у понад сотню танкерів і здатні перевалювати всю нафту із західних портів федерації.

Прямий ефір