РФ на Північному Кавказі не окупант, а колонізатор — репресії там брутальніші, ніж в інших регіонах, — Васадзе

Гела Васадзе. Фото: cacds.org.ua

На Північному Кавказі Росія виступає не як окупант, а як колонізатор. Цей регіон є зоною дуже пильної уваги РФ і, відповідно, там репресії набагато брутальніші, ніж в інших. Про це сказав політолог Гела Васадзе в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 24 листопада.

За словами політолога, з автократії режим у Російській Федерації буквально на очах перетворився на тоталітарний. А для тоталітарного режиму репресії — звична практика.

“Російський режим стає тоталітарним буквально у нас на очах. На Північному Кавказі пасіонарний рівень, як і рівень демографічний, рівень народжуваності набагато вищий. У них генофонд досить свіжий. І молоді багато. Молоді, яка, в принципі, не влаштована соціально, не може вбудуватися в життя”, — зазначив політолог.

Він наголосив, що колонізація Північного Кавказу Росією триває вже понад 200 років.

“Росія на Північному Кавказі не окупант. Це колонізатори. І це набагато страшніше. Окупант сьогодні окупував, а завтра піде. А колонізація Північного Кавказу почалася понад 200 років і триває. Але є абсолютно різна система, до якої належать жителі Росії, скажімо так, росіяни, і кавказці. Політика русифікації тут не дала своїх плодів. Хоча певні результати там теж є”, — зазначив Васадзе.

Абсолютно природно, що Північний Кавказ є зоною дуже пильної уваги Росії, і, відповідно, там репресії набагато брутальніші, ніж в інших регіонах, вважає політолог.

На його думку, Росія, як і раніше, по суті своїй залишається імперією, яка вважає своїми території інших держав.

“У Кремлі вважають, що вся Україна — це їхня територія, а вже тим паче Північний Кавказ. Радянський Союз не розвалився, Російська імперія 1917 року теж не розвалювалася. Вони просто змінювали назви. Росія сьогодні — це імперія. І Кавказ, Україну, Центральну Азію, Балтію, частину Східної Європи, — скрізь, де ступала нога російського солдата, вони вважають своєю легітимною законною територією. Ось такі в них інтереси”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Кадирова і Путіна ненавидять у Чечні, рано чи пізно там знову спалахне повстання, — Гончаренко

Прямий ефір