Кадирова і Путіна ненавидять у Чечні, рано чи пізно там знову спалахне повстання, — Гончаренко

Путін і Кадиров. Колаж: rus.azattyk.org

Чеченці вели війну проти величезної Росії, яку Чечня і виграла. Протестний потенціал там і сьогодні величезний, проте він затиснутий багнетами. Клан Кадирова зміцнює свою владу і таким чином контроль Москви над Чечнею. Однак, рано чи пізно, там знову спалахне повстання, тому що у чеченського народу величезне бажання незалежності і свободи. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 22 листопада, сказав народний депутат України Олексій Гончаренко.

Що стосується клану Кадирова і того, що він розставив своїх людей, тут є певна логіка, вважає нардеп.

“Кадирова ненавидять у Чечні, як і всю Росію, як самого Путіна, адже чеченці воювали за свою незалежність роками, і першу війну проти величезної Росії маленька Чечня виграла. І це пам’ятають чеченці. Це було не так уже й давно. Зараз весь величезний протестний потенціал затиснутий російськими штиками. Навіть незважаючи на те, що Росія загрузла у війні проти України, і практично всі свої військові ресурси спрямовує на це, зараз на Кавказі перебуває велике угруповання, насамперед у Чечні, російських силовиків для того, щоб тримати в підпорядкуванні цей регіон”, — зазначив Гончаренко.

Частиною такого контролю, це класика колоніальних імперій, є ті еліти, які зрадили свій народ і працюють на колонізатора, на імперію, каже гість ефіру.

“Таким кланом у Чечні є клан Кадирових. І на них зроблено ставку. Ця ставка поки що працює, тому вони зміцнюють свою владу і тим самим контроль Москви над Чечнею. Але це буде рівно стільки існувати, скільки у Росії буде сил утримувати ситуацію. Рано чи пізно, я абсолютно в цьому переконаний, знову спалахне повстання. Бажання незалежності і свободи у чеченців величезне. Вони це не раз демонстрували, вони дуже волелюбний народ. Вони зметуть і російських окупантів, і зрадників своїх, які цим окупантам прислуговують”, — наголосив Гончаренко.

На його думку, Кадирову сьогодні дозволено багато чого тому, що він — намісник, окупант і зрадник чеченського народу.

“Путін добре усвідомлює це. І тому Кадирову дозволено більше, ніж іншим. Путіну здається, що нікуди Кадиров від нього не дінеться”, — доповнив Гончаренко.

Читайте також: Кадиров забезпечує вірність Путіну з боку Чечні, й за це йому сплачують данину, — Яковенко

Прямий ефір