РФ може взяти участь у другому Саміті миру, якщо від ультиматумів перейде до конструктивного діалогу, — Попов

Ігор Попов. Фото: uatv.ua

Заява керівника Офісу президента України (ОПУ) Андрія Єрмака про те, що підсумкові положення, ухвалені під час Глобального саміту миру, можуть бути передані російському представнику, говорить про те, що Україна готова говорити з Росією про мир, коли РФ перейде від мови ультиматумів до конструктивного діалогу. Про це сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“Це важлива заява Андрія Єрмака. Вона очікувалася насамперед країнами глобального Півдня, зокрема, Китаєм. Утім, подібні до тональності заяви української сторони очікувалися і багатьма нашими партнерами на Заході. Бо Україна проводить мирну конференцію без присутності на ній представників Російської Федерації”, — вважає Попов.

За його словами, Саміт миру фіксує статус Росії як агресора і те, що будь-яке мирне врегулювання повинно базуватися на принципі суверенітету і територіальної цілісності України.

“Водночас усі дипломати визнають: якщо суб’єктами війни є дві країни, то для мирного врегулювання потрібна участь обох. Але вчора російський диктатор Путін оголосив ультиматум не тільки Україні, а й усьому світу з вимогою приєднати до своїх територій частину суверенної території України. Навіть російські оглядачі сказали, що це не формула миру, а це якраз формула війни”, — зазначив експерт.

Він також звернув увагу, що сьогодні Україна організовує Саміт миру і публічно проголошує, що його підсумки будуть передані Росії.

 “Україна відкрито говорить про те, що Росія може взяти участь у другому Саміті миру, якщо вона перейде від мови ультиматумів до мови конструктивного діалогу”, — резюмував Ігор Попов.

Читайте також: Росія не повинна бути сильнішою за європейську демократію, — прем’єр-міністр Данії

Нагадаємо, сьогодні, 15 червня, у Бюргенштоку (Швейцарія) перед відкриттям Саміту миру керівник Офісу президента України (ОПУ) Андрій Єрмак заявив, що в рамках Глобального саміту миру буде розроблено спільний мирний план на основі української формули миру. Згодом його буде передано російській стороні.

Прямий ефір