РФ хоче зірвати саміт європейських країн у Кишиневі — думка директора Інституту ефективної політики

Мітинг у Молдові. Скріншот: uatv.ua

У протестах у Кишиневі очевидний російський слід. Їхні учасники висунули владі свідомо нездійсненні вимоги, по суті, ультиматум, оскільки їхня справжня мета — дестабілізація ситуації. У короткостроковій перспективі вони хочуть зірвати намічений на початок літа саміт Європейської політичної спільноти. Таку думку сьогодні, 13 березня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив історик, директор Інституту ефективної політики (Молдова) Віталій Андрієвський.

Він зазначив, що у Молдові справді багато проблем, серед яких — високі тарифи на тлі низьких зарплат та пенсій. Однією з причин цього є війна РФ проти України, що в молдавському суспільстві, за словами Андрієвського, розуміють.

“Але деякі це використовують у своїх цілях, щоб дестабілізувати ситуацію… Учора вони ухвалили резолюцію, поставили ультиматум, щоб протягом 24 години влада компенсувала, сплатила три зимові місяці за комунальні послуги. Це абсолютно неможливо, і вони розуміють, що це неможливо. І все питання, навіщо їм це потрібно? — коментує директор Інституту ефективної політики.

На його думку, в довгостроковій перспективі мета “тарифного протесту” в Молдові — дестабілізація, створення в країні хаосу, в короткостроковій — зрив саміту в Кишиневі, який має відбутися 1 червня.

“Я не думаю, що вони реально розраховують захопити владу. Так, вони хочуть потрясти трішки, створити якісь проблеми, але вони не мають пасіонарної частини суспільства, яка б їх підтримала: молодь, студентська інтелігенція та бізнес. Їх мало хто підтримує. Їх підтримують ті, кому вони платять… Мені здається, що мають на меті розігрівати суспільство напередодні місцевих виборів, які відбудуться восени, але це далекі цілі. А найближча мета і найголовніше для них — зірвати саміт європейських країн у Молдові”, — зазначив Віталій Андрієвський.

Він зазначив, що на саміт 1 червня вже дали згоду прибути представники близько 50 країн і для Кремля зрив такого заходу був би дуже великим успіхом.

Читайте також: “Ніякої ідеї як такої там немає”: хто бере участь у мітингах, які організувала в Молдові проросійська партія (ВІДЕО)

Прямий ефір