“Ніякої ідеї як такої там немає”: хто бере участь у мітингах, які організувала в Молдові проросійська партія (ВІДЕО)

Мітинг у Молдові. Скріншот: uatv.ua

У Кишиневі біля будівлі парламенту сьогодні, 12 березня, тривають мітинги. Зібралося приблизно 3 тис. осіб. Про це з місця події передає кореспондент телеканалу FREEДОМ Лариса Зубенко.

Учасники мітингу скандують: “Геть диктатуру!” і “У відставку Маю Санду!”. Вони пройшли один квартал, далі їх не пропускають правоохоронці. На імпровізованій сцені виступають активісти мітингу.

“Пенсія маленька. Продукти подорожчали. За що жити? Я виходжу не вперше”, — розповіла одна з учасниць мітингу.

Вона додала, що вимоги мітингувальників — зняти президентку країни.

“Хай буде мир в Україні. Путін — це фашизм. Адольф Путін — №2 після Гітлера. Я сьогодні прийшов на контрманіфест проти сили Москви, яка посилає сюди своїх агентів із грошима, підбирає людей, які не розбираються в чому справа, платить їм, садить в автобуси й привозить у центр Кишинева. Цей мітинг проти демократії в Молдові. Ми переможемо разом з Україною. Україна — з нами й ми — з Україною”, — сказав житель Кишинева, який виступає проти мітингу.

Зі собою мітингувальники принесли національні прапори та плакати. Учасники мітингів не називають своїх імен і відмовляються відповідати, з якою метою прийшли на протест.

Молдавський активіст Михайло Багас розповів, що мітинг організувала й оплатила проросійська політична сила “Шор”.

“Партія відкрито заявляє, що оплачує участь у цих мітингах. Останніми тижнями наші профільні органи виявили мільйони, які знаходили у прихильників партії. Ці гроші були призначені для оплати учасникам. Ніхто не сумнівається, що це проросійська партія, і фінансування приходить із Росії. Бере участь у цих мітингах здебільшого сільське населення, яке бачить участь у мітингу, як можливість заробітку. Ніякої ідеї, як такої, там немає. Зрозуміло, що існує певний негатив у населення через зростання цін, через подорожчання енергоресурсів, але більшою мірою — це фарс, який спрямований на те, щоб показати, що в Молдові є проросійські сили. Вони нібито бачать майбутнє Молдови не в Європі, не в НАТО, а як незалежну державу. Більша частина населення виступає за проєвропейський вектор. Усі ці спроби більшою мірою спрямовані на те, щоб російська пропаганда мала можливість показувати певну картинку”, — повідомив Михайло Багас.

Читайте також: Проросійські мітинги за участю “тітушок”: який сценарій намагається розіграти Кремль у Молдові, розповів Нантой

Прямий ефір