РФ готує в Україні “Майдан-3”: що задумав Кремль, пояснив аналітик

Володимир Путін. Фото: ap.org

За даними українських спецслужб, влада РФ хоче за допомогою операції “Майдан-3” підготувати ґрунт для розгрому Збройних сил України у червні цього року. Завдання цієї спецоперації РФ — послабити підтримку західних союзників та дестабілізувати ситуацію всередині України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков.

“Війна триває у кількох вимірах — те, що відбувається на фронті, безпосередньо на суші, на морі, у повітрі, і ще одна складова — інформаційна, спрямована насамперед на внутрішню дестабілізацію України та ослаблення нашої країни. Росією використовуються всі можливі інструменти: мережі, агенти впливу тощо. І чим успішнішим буде ослаблення нашої міжнародної підтримки — тим менше зусиль їм доведеться вкладати для того, щоби завдати військової поразки Україні. Така логіка дій”, — зазначив аналітик.

Жуков розповів, що РФ розгойдуватиме в Україні тему нелегітимності української влади та мобілізації.

“Вибори в Україні в умовах війни не проводяться і ця тема якраз навесні активно “качатиметься”. 20 травня спливає 5-річний термін повноважень президента України. І зусилля росіян та їхніх агентів впливу в Україні та за кордоном будуть спрямовані на те, щоб показати, що влада нелегітимна, незаконна і, відповідно, незаконні всі її розпорядження та укази тощо. Ось це використовуватиметься, щоб спровокувати протести проти узурпації нелегітимного президента. Також це буде спрямоване на зрив мобілізації в Україні”, — припустив експерт.

Читайте також: Усі фейки російської пропаганди крутяться навколо певних гранд-наративів, — Шаповалов

Прямий ефір