РФ довгі роки інвестувала в міжнародні інститути, за допомогою яких промоутує війну, — радник глави ОПУ

Кремль. Фото: pixabay.com

Росія довгі роки інвестувала в багато міжнародних інститутів. Вона “донатила” саме в ті інструменти, які сьогодні використовує як пропагандистські майданчики для промоутування війни. Таку думку озвучив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він вважає, що основні інструменти на зовнішньополітичних майданчиках у Росії залишаються досі. 

“Право вето — це ключовий інструмент, який вони використовують у Раді безпеки ООН для того, щоб чинити абсолютно жорстокий вплив на цілу низку країн, навіть на цілі континенти, щоб вони не підтримували правильну стратегію щодо Росії. І, відповідно, впливають на політику цих країн. А це, зі свого боку, побічно впливає на все, що відбувається і в Європі, і в Україні. І цей інструмент у Росії залишається”, — сказав Подоляк. 

РФ досі користується своїми можливостями, міжнародними майданчиками. Десь вона щось втрачає, а десь контролює, оскільки активно інвестувала в ці інструменти кошти багато років, зазначив спікер.

“Росія 20 років активно інвестувала в багато міжнародних інститутів. Вона ставала мало не головним спонсором, головним фінансовим агентом цих організацій. Тобто найбільше донатила в ті інструменти, які сьогодні використовує як пропагандистські майданчики для промоутування війни. РФ побудувала таку велику проросійську мережу. Десь були громадяни Росії на керівних посадах, десь додаткові премії платила громадянам інших країн, які займали проросійську позицію. І ось ця вся грибниця проросійськості досі працює”, — акцентував радник глави ОПУ. 

Це дає змогу Росії, каже він, стирати межі між чорним і білим, перетворюючи все на сіре.

“Хтось каже, мовляв, давайте якось розмовляти з Росією, давайте забудемо те, що вони дійсно щодня руйнують крилатими ракетами центри українських міст. Давайте з ними говорити на майданчику ОБСЄ, давайте в Скоп’є запросимо, послухаємо, може, вони нам скажуть, як потрібно цей світ захистити від ризиків якихось, від воєн”, — зазначив гість ефіру. 

Усе це зрештою веде до того, що відбувається повторення трагедій, адже робота над помилками не проведена, вважає Подоляк. 

“Якщо ви не проводите роботу над помилками, якщо не до кінця усвідомлюєте весь той жах, який, наприклад, свого часу демонструвала система під назвою Радянський Союз, то зрештою будете проживати повторно всі ті самі трагедії в іншому вигляді. Ось Росія сьогодні показує, що таке Радянський Союз у карикатурному вигляді. Але знову ж таки, з тим самим кривавим підґрунтям”, — резюмував спікер.

Читайте також: Не можна вести діалог з убивцею — Росія хоче, щоб перед нею стали на коліна, — Подоляк

Прямий ефір