Не можна вести діалог з убивцею — Росія хоче, щоб перед нею стали на коліна, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Присутність Росії на міжнародних майданчиках зменшуватиметься. Дедалі більше офіційних осіб не хочуть перебувати там, де з’являються представники Російської Федерації. Однак спроби налагодити діалог з РФ вказують на нерозуміння природи російського режиму. Таку думку озвучив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ, коментуючи участь очільника МЗС Росії Сергія Лаврова у зустрічі Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є. 

“Ви кличете якихось суб’єктів, які виключно вас зневажають саме за вашу слабкість і при цьому демонструють це на вашому ж заході, за ваші ж гроші, принижуючи вас в очах глобальних еліт. Не дуже, мені здається, всім це буде подобатися далі. І чим далі, тим більше бачимо того, що це розуміють”, — сказав Подоляк.

Коли участь РФ у подібних міжнародних заходах обґрунтовують тим, що потрібно продовжувати вести діалог, тримати відкритими двері для комунікації, це свідчить про нерозуміння того, що зараз відбувається, вважає він. 

“Росія не збирається ні з ким ніякий діалог вести. У них немає інструментів під назвою переговори, діалог. Росія або виграє цю війну і буде домінувати в наказовому порядку, не буде ні з ким вести діалог, або вона програє, еліта оновиться, і ми отримаємо відсталу технологічно країну зі слабкою демократією, яка якийсь час вдаватиме, що в них там є вибори, як це було на початку й середині 1990-х”, — акцентував радник глави ОПУ. 

Він наголосив, що війна РФ проти України вже має руйнівний вплив на європейські країни та глобальну демократію. 

“Слово “діалог” говорить про те, що ти не розумієш природу російського режиму, не розумієш, що Росія сьогодні робить, не розумієш, що таке війна, і які руйнівні наслідки ця війна вже чинить і на європейські країни, і на глобальну демократію загалом, і на інші регіони”, — акцентував Подоляк. 

Він упевнений, що немає сенсу постійно повторювати ритуальну фразу про діалог, адже це рівнозначно тому, що намагатися говорити із серійним убивцею.

“Мені було б дуже цікаво послухати діалог із серійним убивцею після 50 скоєних ним умисних злочинів. І ти йому кажеш, дивіться, мовляв, я хочу з тобою вести діалог, хочу тобі пояснити, чому ніж у горло — це неправильно. І вбивця такий: звісно, друже, а ти не можеш мені дати ніж, я тобі покажу, що я вже усвідомив, що це неправильно. Це ось так виглядає. І мені здається, що демонструвати це на публіці не потрібно. Не варто постійно говорити ритуальну фразу: “Ми хочемо діалог”. Ти діалогу, насправді, не отримаєш, ти отримаєш ультимативну, принизливу заяву з боку Лаврова або когось іншого, які говорять про одне: ми хочемо, щоб ви стали перед нами на коліна. Але не треба продовжувати принижуватися у ХХІ столітті, бо це занадто очевидно. Занадто інформаційна зараз ера”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Росія послідовно руйнує ОБСЄ: деталі міністерської зустрічі в Скоп’є — в огляді FREEДОМ (ВІДЕО)

Раніше ексміністр закордонних справ Литви і колишній міністр оборони Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс назвав самообманом “бажання сідати за стіл переговорів із Росією”.

Читайте також: Росія не знає опції “переговори” — вона не відмовилася від концепції повної окупації України, — Подоляк

Прямий ефір