Репресії, страх, інфляція: як Москва ставиться до війни Росії проти України

Наслідки удару по "Москва-Сіті". Скріншот: unian.ua

Більша частина громадян Росії незадоволені зростанням цін, а третина — корупцією. Це — результати опитування “Левада-центру”. Є в переліку і так звана “спецоперація”, вона турбує 29% опитаних. Далі за списком: бідність і зовнішньополітичні конфлікти, повідомляє FREEДОМ.

Ігнорувати війну Росії проти України навіть у безнапасній Москві не виходить. Повсякденне життя тут теж змінилося. Навігація містом ускладнена через перешкоди, створені радарами. Через нальоти дронів в аеропортах періодично переносять авіарейси. Стало важче придбати іномарку або брендовий одяг через санкції. Турбує москвичів і зростання цін.

“Я повністю перестала купувати червоне м’ясо і майже ніколи не можу дозволити собі купити цілу рибу. Зараз, у вересні, ціни різко зросли. Санкції стали причиною високих цін, але головна причина полягає в тому, що багато витрачається на війну”, — скаржиться мешканка Москви Ніна в коментарі газеті The New York Times.

За даними “Левада-центру”, інфляція турбує більша частина російських громадян — 53%. На другому і третьому місці — корупція і війна Росії проти України. Майже кожен третій респондент вважає ці проблеми найважливішими. І це попри спроби Кремля мінімізувати тему війни в інформаційному порядку денному. Утім, варто враховувати, що в Росії небезпечно відповідати на запитання чесно. Тому кількість незадоволених так званою “спецоперацією” та її наслідками для країни може бути в рази більшою, кажуть експерти.

“Бояться. Страх з будь-якого питання, яке йде ззовні, вже сформований. Тому що населення залякане, воно прекрасно бачить, що відбувається з тими людьми, які не йдуть у стрій лінії партії. Тому, звичайно, тут ніхто не хоче до себе привертати увагу і відчувати тиск”, — пояснив російський опозиціонер, лідер міжнародного руху “Говоріть голосніше!” Андрій Сидельников.

Люди в Москві неохоче йдуть на прямий контакт із журналістами. Особливо, коли питання стосується війни Росії проти України. А ті, хто погоджується, наполягають на анонімності. Журналісти газети The New York Times запитали жінку, яка працює в бізнес-центрі “Москва-Сіті”, що вона думає з приводу атак безпілотників по діловому району. Одразу вона відповідати відмовилася, але пізніше написала кореспонденту в Telegram.

“Я нічого не могла сказати, тому що на роботі не дотримуються моєї позиції. Я проти війни і ненавиджу нашу політичну систему. Я завжди сподіваюся, що, можливо, [коли дрон б’є по території Росії] хтось замислиться над тим, що значить жити під обстрілами, і пошкодує про втрату нормального життя до війни. Якщо вибухи не призводять до жертв, то я абсолютно не шкодую про пошкодження будівель”, — пояснила мешканка Москви Ольга в коментарі газеті The New York Times.

Про те, що росіяни стали почуватися менш захищеними через розв’язану Путіним війну проти України, свідчать і результати опитування “Левада-центру”. Якщо минулого року вибухів побоювалися всього 6% російських громадян, то сьогодні цей показник — 17%. І він зростає щомісяця.

Читайте також: Країна-бензоколонка з порожніми АЗС: у Росії фіксують дефіцит пального (ВІДЕО)

Прямий ефір