Репресії на Північному Кавказі — кого переслідує Кремль (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

У Росії звинуватили у держзраді колишнього тренера збірної Дагестану з кікбоксингу Ахмеда Ахмедова. А єдина правозахисна організація з філією на Північному Кавказі — “Команда против пыток” — вкотре внесена Мін’юстом РФ до списку “іноагентів”, повідомляє FREEДОМ.

Ахмед Ахмедов — колишній головний тренер збірної Дагестану з кікбоксингу, а також президент Всеукраїнського конгресу народів Дагестану. Він переїхав до України у 2017 році, а після повномасштабного вторгнення РФ записався до добровольчого батальйону “Хорт”. Родичі Ахмедова продовжують жити в Росії, де проти дагестанця порушили справу про держзраду через участь у війні на боці України.

“Мій син — спортсмен, він чемпіон світу. Був старшим тренером Республіки Дагестан із кікбоксингу. Після 24 лютого, після того, як я вступив до батальйону, його звільнили з роботи й тепер не дають ніде працевлаштуватися. Як і моїм братам, сестрам. Йде обмеження, з усіх боків — тиск, переслідують”, — каже президент Конгресу Дагестану в Україні, доброволець спецпідрозділу “Хорт” Ахмед Ахмедов.

Водночас на Північному Кавказі Росія продовжує переслідувати противників вторгнення РФ до України. У Дагестані місцеву жительку Асіят Магомедову визнали винною у нібито “дискредитації” армії РФ. А правозахисну організацію “Команда против пыток” Мін’юст РФ вніс до реєстру “іноагентів”. У цей список борці за права потрапляють вже вп’яте.

“Причина уваги з боку Міністерства юстиції полягає у нашій ефективності та вже згаданій медійній активності, яка не знизилася ні після початку активної фази застосування закону про “іноземних агентів”, ні після лютого 2022 року… Наша діяльність на Північному Кавказі породжує інші проблеми — погрози, обшуки, напади. Силовики там менш вибіркові у тактиці тиску на правозахисників і жорстокіші в заходах впливу. Очевидно, як інструмент вони використовують не Мін’юст, а фізичний вплив”, — заявила юристка правозахисної організації “Команда против пыток” Ольга Садовська в інтерв’ю “Кавказ.Реалії”.

Росія використовує методи, які раніше застосовував Радянський Союз для контролю за громадянами. Як зазначають експерти, Кремль змінює назви, але не суть. Раніше були списки “ворогів народу”, тепер — “іноагентів”.

“Вони справді використовують методи радянського часу. Так, звичайно, ми не маємо зараз подібних ГУЛАГів, у нас не розстрілюються мільйонами та не знищуються мільйонами громадяни Росії. Але, так чи інакше, ми бачимо як режим “закочує” опозиціонерів і не лише опозиціонерів на шалені терміни нізащо. Тобто ці люди не порушували кримінального законодавства, власне, навіть намірів таких не було”, — прокоментував лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельніков.

У сучасній РФ, як і у СРСР, популярні доноси. Одним із відомих на території Росії донощиків стала така собі Ганна Коробкова. Вона, зокрема, донесла на адвоката, який у суді представляв інтереси лідерів “інгушського протесту”, а також президента Центру дослідження глобальних питань сучасності та регіональних проблем “Кавказ. Мир. Розвиток”. Аналітики вважають, що силовики використовують подібні доноси для того, щоб “закрити” показники за кількістю протоколів за “дискредитацію” російської армії.

Нагадаємо, політолог Гела Васадзе в ефірі FREEДОМ зазначив, що на Північному Кавказі Росія виступає не як окупант, а як колонізатор. Цей регіон є зоною дуже пильної уваги РФ і, відповідно, репресії там набагато брутальніші, ніж на інших територіях Росії.

Прямий ефір