Рекрутинг до окупаційної армії коштує Кремлю дедалі дорожче — аналіз Поповича

Ілюстративне фото: defence-ua.com

Гроші є єдиною мотивацією для участі росіян у війні проти України, яким до того ж обіцяють “війну на третій лінії”. Однак правдива інформація доходить навіть до російської глибинки, тому заманювання людей на війну обходиться владі РФ все дорожче і дорожче. Про це сказав військовий оглядач Денис Попович в ефірі FREEДОМ.

“Я особисто спілкувався із військовополоненими. Мотивації, окрім того, щоб отримати гроші, росіяни не мають. Ні. Нема нічого. Їм запропонували гроші, певну суму грошей, яка, як вони порахували, може допомогти їм розв’язати низку своїх фінансових проблем. У когось кредити, хтось хоче купити машину, хтось ще щось собі запланував. А робота, яку вони мають у своїй російській глибинці, не дозволяє планувати подібні купівлі, подібні речі. Коли ти на руки отримуєш 200 тис. рублів “підйомними” одразу (це за старими розцінками, зараз “підйомні” ще вище), потім тобі обіцяють ще по 200 тис. рублів щомісяця як зарплату за участь у бойових діях, потім ще кажуть, що ти й воювати до ладу не будеш, сидітимеш на третій лінії, отримуватимеш гроші й нічого більше не робитимеш, то чого б не піти”, — коментує гість ефіру.

За його словами, коли такий росіянин стикається з реальністю: “війни на третій лінії” не буде, а буде одразу бій, ще й на найгарячішій ділянці, то приходить розуміння, що це не варте отриманих та обіцяних грошей. Однак розуміння приходить пізно, вже у зоні бойових дій, констатує Попович.

“Наразі розмір цих “підйомних” збільшився. Вдвічі, іноді втричі. Під 1 млн рублів навіть піднято, коли ми говоримо про багаті регіони РФ: Сибір, Москва, Московська область, Санкт-Петербург тощо. Чому це відбувається? Тому що інформація шириться. І такий спосіб заманювати людей на передову коштує все дорожче, дорожче та дорожче”, — наголосив військовий оглядач.

Він вважає, що поки що Кремль готовий платити, але вже з’являються сигнали, що ресурс не нескінченний.

“Бо дедалі більше фактів, що заманюють іноземців. Все більше й більше фактів, які говорять про те, що так чи інакше доведеться оголосити мобілізацію з повістками та іншими принадами. Тому говорити про те, що їхній ресурс нескінченний… Він дуже великий. Він дуже довгий, але не нескінченний. Вже загалом є ознаки, що щось доведеться вирішувати і якісь додаткові заходи вживати, щоб війська поповнити живою силою”, — резюмує Денис Попович.

Читайте також: Понад 524 тис. окупантів ліквідовано — оновлені втрати Росії повідомив Генштаб ЗСУ

Нагадаємо, на думку військового оглядача Дениса Поповича, численна піхота залишиться єдиним козирем Російської Федерації у війні проти України, коли буде нівельована перевага Росії у повітрі. Однак є велика різниця між наступом піхоти за підтримки авіації та без неї.

Прямий ефір