Коли перевага РФ у повітрі буде нівельована, у неї залишиться лише один козир — оцінка військового оглядача

Російська керована авіабомба. Фото: Рособоронекспорт

Перевага Росії у повітрі реалізується у використанні коригованих авіаційних бомб (КАБів). Україна на сьогодні не може ефективно протидіяти цьому. Не тому, що незрозуміло, як їм протидіяти, а тому, що засобів для протидії мало. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий оглядач Денис Попович.

Коли Україна отримає такі засоби, ситуація зміниться, каже він.

“Це зенітно-ракетні комплекси далекого радіусу дії, це F-16, на які ми очікуємо, з ракетами “повітря-повітря” дальністю дії понад 100 км. І це можливість знищувати літаки на аеродромах базування. Тут одразу ATACMS беруться до справи, якщо ми говоритимемо про Харківську область, наприклад”, — перелічив оглядач.

За його словами, коли перевага Росії у повітрі буде нівельована, у ворога залишиться лише один козир.

“Це численна піхота, яку вони кидають у бій”, — каже Попович.

Однак він наголошує, що існує різниця між наступом піхоти за підтримки авіації та без неї.

“Одна річ, коли вони кидають у бій на позиції, що рівняли із землею бомбами, з чим нам дуже важко боротися. Інша річ, коли вони кидатимуть цю піхоту в бій на позиції, які підготовлені до оборони та які на них чекають. Ось і вся різниця. Тобто тоді, безумовно, противнику буде ще складніше просуватися, і ще більших втрат він зазнаватиме, атакуючи підготовлені позиції, не пошкоджені ударами з повітря”, — пояснив Денис Попович.

Читайте також: F-16 і Mirage допоможуть Україні протистояти російській агресії — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір