Рейтинги проросійськи налаштованих політсил в Естонії падають, — Криштафович

Прапори Естонії та України. Фото: gettyimages.com

В Естонії виявляють і викривають проросійськи налаштованих політиків та притягують їх до відповідальності. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор Центру європейських ініціатив Євген Криштафович.

За його словами, в Естонії зараз взятий під варту на час слідства політик, який балотувався до Європейського парламенту.

“Є ще партії, які, скажімо, більш розумно діють, не настільки відкрито. На окуповані території Донбасу прямо не їдуть, під об’єктиви камер. Однак зв’язки з російською правлячою партією “Единая Россия” мали. І загалом не розірвали договір про співпрацю з цією партією. Політика цих сил викликає питання щодо їхніх справжніх пріоритетів”, — зазначив гість ефіру.

Водночас Криштафович зазначив, що у проросійськи налаштованих політсил сильно впали рейтинги.

“Партії руйнуються, вони втрачають підтримку. Якщо раніше вони знаходили підтримку виборців і серед російськомовного населення Естонії (підтримка на рівні понад 80%), і з боку естонського населення, то тепер ситуація змінюється. Наприклад, є одна така партія, у якої був договір про співпрацю з “Единой Россией”. Так ось її останній рейтинг серед естонців становить лише 2% і серед російськомовного населення країни — не більше 50%”, — зазначив спікер.

За його словами, проблема полягає ще й у тому, що російськомовне населення демонструє меншою мірою готовність засудити й військову агресію з боку Путіна, й настільки ж активно цьому чинити опір, як це бачать естонці.

“Тут є така ментальна межа, вона досить відчутна. Але в нас відбуваються регулярні щомісячні заміри громадської думки, які поділяються за рідною мовою респондентів і за географією їхнього проживання. Їх запитують, наприклад, про готовність підтримати приймання ще більшої кількості українських біженців і допомоги їм. І за цими опитуваннями (що для мене є досить позитивним показником), видно, що кількість прихильників підтримки України серед естонців завжди близько 90%, а в середовищі російськомовного населення — акуратно зростає. Тобто багато хто приходить до того, що потрібно людям допомагати”, — резюмував Криштафович. 

Читайте також: Естонія демонструє абсолютну прихильність ідеї битви України до перемоги, — Криштафович

Прямий ефір