Естонія демонструє абсолютну прихильність ідеї битви України до перемоги, — Криштафович

Прапори Естонії та України. Фото: 24tv.ua

Естонська прем’єрка Кая Каллас закликала західні держави посилити військову підтримку Києва. Вона заявила, що “плану Б” на випадок поразки України не існує. У цьому аспекті і політичне керівництво Естонії, і суспільство абсолютно прихильне ідеї битви Української держави до перемоги. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор Центру європейських ініціатив Євген Криштафович.

“Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас сказала нещодавно, що ми не розглядаємо жодних “планів Б”, крім перемоги України. І ми всі, мається на увазі західна громадськість, прихильники і союзники, повинні зосередити свої зусилля на допомозі Україні. Адже якщо Росія доб’ється своїх стратегічних цілей в Україні, то зрозуміло, що баланс сил у Європі та у світі загалом буде порушено. Це загрожує стратегічній безпеці всього європейського регіону. Не кажучи вже про те, що це матиме катастрофічні наслідки”, — сказав спікер.

Такий сценарій розвитку подій абсолютно несправедливий щодо України, щодо її народу, який героїчно б’ється і за свою, і за європейську свободу та безпеку, упевнений Криштафович.

“Тому, на щастя, естонське політичне керівництво, як і суспільство, у цьому сенсі демонструє абсолютну прихильність ідеї битви до перемоги. Підтримує постачання всіх необхідних засобів і боєприпасів, всього необхідного, фінансових коштів Україні, щоби впоратися з військовою агресією Росії”, — акцентував спікер.

При цьому Криштафович уточнив, що все, що можна було надати Києву з військових запасів, Естонія вже відправила.

“Сили оборони країни вказують на те, що у нас у самих залишилося дуже мало боєприпасів в Естонії, тому що все, що можна було передати зі складів, уже відправлено Україні. І нам необхідно зараз знайти 1,6 млрд євро для того, щоб поповнити цю нестачу. Для естонського бюджету, для країни з населенням 1 млн 300 тис. осіб 1,6 млрд євро — це колосальна сума. Зрозуміло, що ми її можемо знайти тільки за рахунок дуже різкого скорочення державних витрат. А це вкрай непопулярний захід”, — пояснив гість ефіру.

Але, незважаючи на це, народ Естонії, виборці здебільшого, демонструють розуміння. Адже ніхто не винен, і припинити допомогу Україні неможливо.

“Ця ситуація не викликає великої політичної турбулентності, оскільки народ розуміє екзистенціальну загрозу, яка йде від режиму Путіна і від Росії, керованої цим режимом. Люди розуміють — якщо Україна не зможе продовжувати війну до переможного кінця і завершити її на своїх умовах, і путінська Росія, режим Путіна, встоїть, його неможливо буде утримати від спроб наступної експансії, наступної військової агресії, об’єктом якої може стати Естонія. Можуть, звісно, стати й інші країни, які також не подобаються їм, як і ми. Але ми перебуваємо на передньому краї можливої майбутньої провокації. Це більш, ніж реально. І це розуміють практично всі”, — резюмував Криштафович.

Раніше посол Естонії в Україні Аннелі Кольк заявила, що Таллінн готовий обговорювати питання відправки естонських військових в Україну.

Прямий ефір