Тренування з кульової стрільби для реабілітації та психологічного розвантаження провели в Дніпрі для ветеранів повномасштабної війни Росії проти України. Захід організували в рамках проєкту “Титани UA”, який має допомогти ветеранам, які повернулися з фронту, адаптуватися до мирного життя, повідомляє FREEДОМ.
Життя Дениса кардинально змінилося 3 грудня 2023 року. Тоді на Бахмутському напрямку він виносив пораненого побратима. Але сам підірвався на міні й отримав важке поранення. Ногу медикам врятувати не вдалося.
“Я навіть не пам’ятаю, в якому місяці мені дали перший протез. Це вже другий, але я ще вчуся на ньому ходити. Перші кроки без милиць були, але недовго. Тому що довелося вчитися ходити на новому протезі”, — розповів військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) на реабілітації Денис.
Віталій, з позивним “Реактивний”, пішов служити за контрактом ще 2016 року. Своє перше поранення отримав наприкінці 2023 року. Під час бойового завдання на Херсонщині їхню групу накрило артилерією. Тоді чоловік втратив ногу.
“Налаштовую себе та інших на те, щоб перетравлювати, переживати ці всі болі. Психологічно, фізично. Налаштовуємо всіх”, — сказав він.
Для психологічного розвантаження ветеранів із пораненнями запросили на тренування паралімпійців із кульової стрільби.
“Я думаю, що для них буде цікавий цей вид спорту. Тому що він мотивує, дисциплінує. І завжди є куди рости, є прагнення”, — пояснила учасниця паралімпійської збірної з кульової стрільби Ірина Ляху.
Для самих ветеранів організували мінізмагання в тирі зі стрільби з пістолета. Після ознайомлювальних пострілів по мішенях кожному дали зробити по 10 пострілів.
“Це дуже незвично. Ми звикли, що в руках бойова зброя, а тут олімпійська. Це незвично, зовсім по-іншому”, — зазначив Віталій.
Спортивну реабілітацію в рамках проєкту “Титани UA” проводять кілька разів на місяць. Ветеранів, які дістали важкі поранення, знайомлять із різними видами спорту.
“Ми запитали в хлопців, з яким наступним видом спорту вони хочуть познайомитися. Приділити час. Вони всі позначили кульову стрільбу. Наступним, найімовірніше, буде паверліфтинг. А далі будемо дивитися”, — розповіла заступниця голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ірина Грицай.
Такий вид реабілітації популярний серед ветеранів. Після тренувань деякі з них планують почати професійно займатися паралімпійським спортом.
Читайте також: Планують своє життя та готові повернутися на фронт: бійці ЗСУ розповіли про відновлення після важких поранень