“Рамштайн”, Мюнхенська конференція, рішення США щодо пакету допомоги: Желіховський окреслив важливість подій цього тижня

Ілюстративне фото: idemocracy.world

У Європі є розуміння, що якщо не надавати зараз допомогу Україні, то Путін продовжить свій похід проти вільного світу. Таку думку сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

Він зазначив, що зараз у Європі точиться багато дебатів про те, як потрібно далі допомагати Україні, в які терміни та в яких обсягах.

“Усі сходяться на думці, що якщо Україні зараз не допомогти, це може мати катастрофічні наслідки як для неї самої, так і для Європи. Тому що всі розуміють, що російська агресія в Україні не закінчиться, а Путін і далі продовжуватиме вести свій хрестовий похід проти вільного світу. І тому, щоб не сталося негативних наслідків, та щоб конфронтація з Росією не переросла на глобальний рівень, потрібно, звичайно ж, допомагати Україні боротися з тією агресією, яка зараз є. Звичайно ж, для того, щоб Україна змогла ефективно протистояти їй, потрібно допомагати всіма видами озброєння, зокрема й артилерійськими снарядами, дронами, захистити небо над Україною, щоб Росія не могла знищувати цивільну та військову інфраструктуру на її території”, — сказав Желіховський.

За його словами, цей тиждень буде дуже важливим через події, які мають вплинути на надання допомоги Україні.

Зокрема, експерт-міжнародник нагадав, що засідання контактної групи у форматі “Рамштайн” заплановано на 14 лютого в Брюсселі.

“Очевидно, сторони розглядатимуть, як далі допомагати нашій державі, що потрібно виділити найближчим часом і як далі розробляти стратегію боротьби з російським агресором. Важливу роль у цьому плані також може відігравати Мюнхенська конференція з безпеки. І не виключається, що там буде підписано угоду між Україною та Німеччиною про гарантії безпеки. Ну, принаймні про це говорили раніше, будемо дивитися”, — сказав Желіховський.

Він також зазначив, що і в США цими днями вирішується доля пакету допомоги Україні.

Крім цього, Желіховський згадав, що прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск відвідає Францію й Німеччину, щоб обговорити відновлення формату Веймарського трикутника.

“Дональд Туск палко бажає відродити цей формат, щоб такі країни як Польща, Франція й Німеччина могли показати своє лідерство на континенті. І це теж дуже важливо в контексті зміцнення безпеки Європи. Також буде обговорено питання допомоги Україні, зокрема в контексті виділення нових пакетів допомоги та співробітництва в такій сфері як артилерія та боєприпаси до неї. І це дійсно дуже важливо. Тому Франція дійсно може цими днями послати дуже позитивні сигнали. А Німеччина, звичайно ж, вона останнім часом є, скажімо, таким драйвером допомоги Україні з країн Європейського Союзу. І дуже важливо, що Берлін зацікавлений далі допомагати”, — сказав експерт-міжнародник.

Він висловив сподівання, що Україна отримає позитивні меседжі на тлі готовності Путіна продовжувати агресію.

Читайте також: Для України Мюнхенська конференція буде прологом до Вашингтонського саміту НАТО: про очікування розповів Жовтенко

Нагадаємо, надзвичайний і повноважний посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський зазначив, що Мюнхенська конференція — головний майданчик для політичних дискусій.

Прямий ефір