Росія наближається до другого Нюрнберга — так міністр оборони України Олексій Резніков прокоментував підсумки 11-го засідання у форматі “Рамштайн”, яке відбулося 21 квітня в Німеччині. Понад 50 союзників — учасників засідання зробили акцент на посиленні систем протиповітряної оборони (ППО) України та забезпеченні їх боєприпасами, повідомляє FREEДОМ.
Так, учасники 11-го “Рамштайну” дійшли висновку, що допомогти Україні захистити себе від регулярних атак з боку Росії може саме надання наземних систем ППО і снарядів до них.
“Ми продовжуємо залучати наших партнерів і союзників і наголошуємо, що нам потрібно зробити все можливе, щоб Україна мала адекватну систему ППО, засоби ППО наземного базування. І я маю вітати роботу, яку роблять наші партнери. Там, де це можливо, вони підходять до справи. Я вірю, що ми все ще можемо зробити більше, і я прошу їх зробити більше, і я вірю, що вони відгукнуться”, — заявив міністр оборони США Ллойд Остін під час пресконференції 21 квітня 2023 року.
Крім цього, на засіданні Контактної групи з питань оборони України йшлося про навчання українських військовослужбовців. У Пентагоні підтвердили, що українські військові незабаром почнуть навчання на танках М1 “Абрамс”. Тренінги для 250 військовослужбовців розпочнуться на початку літа в Німеччині і триватимуть 2,5 місяця. Техніку для цього передадуть уже найближчими тижнями. Раніше США обіцяли надати 31 такий танк Збройним силам України (ЗСУ). Зараз вони перебувають на стадії модернізації.
“Це упереджена думка, але я вважаю, що танки “Абрамс” — найкращі у світі. Є й інші дуже хороші броненосці, наприклад, “Леопарди”, які надає Німеччина. Однак, думаю, коли “Абрамси” надійдуть до України, вони змінять ситуацію на полі бою”, — сказав голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі.
“Я дуже задоволений цією зустріччю ще й тому, що в нас знову була можливість донести до наших партнерів наші головні пріоритети, наші потреби”, — прокоментував міністр оборони України.
Опісля результати засідання Резніков у своєму Twitter охарактеризував коротко: “Росія наближається до другого Нюрнберга”.
“Кожна зустріч у такому форматі не тільки приносить більше корисних подарунків для української армії, а й спрямована на притягнення злочинців до відповідальності”, — написав глава Міноборони України у Twitter.
На думку політолога, кандидата політичних наук Ігоря Рейтеровича, мова про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України зайшла під час зустрічі у форматі “Рамштайн” не випадково.
“Чому це прозвучало в контексті “Рамштайн”, тому що за певним збігом обставин ті країни, які нас підтримують на “Рамштайн”, вони ж нас підтримують і в контексті створення цього трибуналу. Це, найімовірніше, означає дві речі. По-перше, крім суто військово-технічного і політичного співробітництва на “Рамштайні”, зокрема, розбирали питання, пов’язані зі створенням цього трибуналу. І другий момент — найімовірніше, вже досягнуто консенсусу, в якому форматі цей трибунал має відбуватися”, — вважає Рейтерович.
Вкрай важливим результатом 11-го “Рамштайну” Олексій Резніков називає готовність країн-партнерів надавати допомогу Україні тривалий час. За його словами, сенс закінчення цієї війни як для партнерів, так і для України — це перемога над агресією Росії.
Читайте також: “Рамштайн-11”: підсумки засідання Контактної групи щодо підтримки України обговорюємо з експертами
Нагадаємо, у межах роботи Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” США та інші союзники надали українським Силам оборони допомогу на 35 млрд дол. Було поставлено понад 230 танків та 1 550 одиниць різної броньованої техніки.