Законопроєкт авторства республіканця Ліндсі Грема та демократа Річарда Блюменталя про визнання Росії державою-спонсором тероризму може отримати двопартійну підтримку у Конгресі США, оскільки у передвиборчий період Республіканській партії важливо захиститися від звинувачень у роботі проти України. Водночас вона зможе посилити нападки на чинного президента Джо Байдена, який раніше виступав проти такого статусу для РФ. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав американський політтехнолог, політолог Джейсон Смарт.
Як пояснює гість ефіру, американський президент виступав проти статусу спонсора терориста для Росії через те, що таке визнання ускладнювало б передачу заморожених у США російських активів Україні. Закон про визнання держави спонсором тероризму писався понад 40 років тому “під Іран”. І ним передбачено, що заморожені в США кошти країни-спонсора тероризму використовуються лише в американських інтересах, наприклад, для американців, які зазнали економічних збитків у такій країні. Водночас Смарт пояснює, що нового законопроєкту ще не бачив, можливо він обійде цю проблему.
“Я ще не читав цей закон, новий закон, і цілком можливо, що це зовсім інше. Тобто вони визнаватимуть, що це країна, яка займається тероризмом, але це не будуть гроші, які лише для американців. Це будуть гроші, які ми можемо використати у цьому випадку і лише в цьому випадку для України. Це цілком можливо”, — каже політолог.
На його думку, законопроєкт може бути розглянутий Сенатом США найближчим часом.
“Я думаю, що нарешті це буде, голосуватимуть. Напевно, голосуватимуть про це до їхньої відпустки, яка буде приблизно за чотири-п’ять тижнів”, — припускає Смарт.
Він додав, що поява законопроєкту, як і результати голосування за нього, навряд чи змінять щось у двосторонніх відносинах Росії та США, оскільки нові санкції проти Москви, за його словами, з’являються чи не щодня.
На думку гостя ефіру, шанси на визнання Росії державою-спонсором тероризму є великими.
“Сенатор Ліндсі Грем — близький друг Трампа, він підтримує його. І в цьому випадку, я думаю, що це показує багато. Є багато, до речі, у Республіканській партії тих, хто підтримує Україну. Більшість у Республіканській партії, завжди це було так, підтримують Україну”, — зазначив він.
Джейсон Смарт також наголосив, що включення Росії до американського списку країн-спонсорів тероризму — набагато серйозніша санкція, ніж аналогічні визнання в ЄС чи окремих європейських країнах.
Читайте також: Питання визнання РФ спонсором тероризму актуалізоване у США — причини (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що двопартійний законопроєкт про визнання Росії державою-спонсором тероризму було представлено в Сенаті США у п’ятницю, 21 червня. У цьому переліку вже перебувають Куба, Іран, Північна Корея і Сирія — їх влада США вважає винними в багаторазовій підтримці актів міжнародного тероризму.