Франція і Велика Британія обговорюють можливість введення миротворчого контингенту в Україну. Це непогана ідея, яка могла б стати частиною гарантій безпеки для України. І Київ на цьому не раз наголошував. Про це сьогодні, 6 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.
“Ідея про розміщення миротворчого контингенту в Україні — непогана. Я думаю, було б добре мати на своїй території західні військові контингенти, які могли б стати частиною гарантій безпеки України. Не повними гарантіями, але частиною — однозначно. Тим більше Київ про це постійно заявляє, що можливе таке розміщення”, — розповів Желіховський.
Водночас він зазначив, що з боку країн-партнерів України поки що немає єдності щодо цього питання.
“Ми можемо бачити деякі позитивні зрушення, наприклад, у Німеччині. Франція про це неодноразово заявляла. Країни Балтії не проти розміщення свого контингенту в Україні. Мені здається, поки ще не визначилася Польща. Найімовірніше, тому, що у Варшаві розуміють: ще рано говорити про це і далеко не факт, що взагалі буде якась єдина думка з цього приводу. Ще не зрозумілий алгоритм, у якій кількості іноземні війська можуть бути присутніми в Україні, у якому форматі. Тим паче, що проти розміщення іноземного контингенту в Україні однозначно буде проти виступати Росія. Тому від ідеї розміщення миротворчого контингенту в Україні до її реалізації мине ще чимало часу та переговорних процесів”, — констатував експерт.
Тому, за словами Желіховського, Україні сьогодні потрібно більше приділяти увагу найважливішим аспектам, а саме тим гарантіям, які можна буде отримати від наших партнерів.
“Можливо, це буде на основі тих договорів, які Україна вже підписала з країнами-партнерами або міжнародними організаціями. Можливо, це будуть якісь нові угоди. Усе залежить від можливостей, від бажань, від політичної волі. Зараз Київ розпочав активну роботу з адміністрацією президента США Дональда Трампа, з ЄС, тому до якогось рішення, я думаю, на користь України, все-таки вдасться дійти”, — резюмував Станіслав Желіховський.
Читайте також: Мирний план США — які пункти будуть у документі: думка аналітика