ПВК у Росії створюються для того, щоб відправляти на війну в Україні якомога більше людей, не оголошуючи нової мобілізації — думка Маломужа

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Збройні сили РФ не можуть поповнити свої лави, тому в Росії створюються приватні військові компанії (ПВК). Їх повністю контролює Міністерство оборони РФ, національна гвардія або спецслужби для того, щоб не допустити заколотів. Про це сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Збройні сили РФ зараз не можуть поповнити свої лави професійними військами. Для цього необхідна мобілізація, нові пункти підготовки, а це потребує часу і має бути мотивація. Приватні військові компанії дозволяють набрати охочих, які зацікавлені отримати кошти, дивіденди, майбутню професію. Також це велике прикриття для російського керівництва, адже мобілізації загальної немає”, — сказав він.

Президент Російської Федерації Володимир Путін безпосередньо дав вказівку наймати бійців у ПВК для війни в Україні, попри те, що за законодавством РФ подібні військові формування не законні.

“За законодавством Росії створення подібних формувань незаконне. Але Путін дав вказівку, щоб такі форми приймалися. Це більш ефективна форма не тільки для залучення охочих, а й “зеків”, наприклад”, — підкреслив експерт.

Щоб уникнути заколотів, як у випадку з бунтом загиблого глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина, всі подібні організації тепер підпорядковуються Міністерству оборони або іншим силовим структурам Росії.

“Юридично, коли оформляється ПВК із підготовки військових, вона прямо підпорядковується Міністерству оборони РФ, нікому іншому. Міністерство оборони проводить координацію, а спецслужби контролюють. Це все чітко відпрацьовано. Тепер у них немає автономії, як це було з Пригожиним, вони чітко підпорядковуються або Міністерству оборони Росії, або національній гвардії, або спецслужбам. Безконтрольно вони вже не можуть діяти, і підняти бунт практично неможливо”, — пояснив Маломуж.

Читайте також: ПВК “Редут” замінила “Вагнер”: що відомо про приватну військову кампанію Міноборони РФ (ВІДЕО)

Прямий ефір