“Путіну не вистачає сил стримувати український фронт”: радник Тихановської спрогнозував майбутню співпрацю РФ і Білорусі

Володимир Путін і Олександр Лукашенко. Фото: gettyimages.com

Росія хоче зафіксувати контроль над Білоруссю в довгостроковій перспективі, тому підписується дуже багато документів та угод між країнами. Нещодавно диктатор Путін вніс до Державної думи РФ законопроєкт про ратифікацію угоди між Росією і Білоруссю про гарантії безпеки в рамках їхньої союзної держави. Усе це інформаційно-психологічна операція для тиску на Україну, Польщу та країни Балтії. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив журналіст, політичний діяч Білорусі, радник Світлани Тихановської Франак Вячорка.

“Насамперед, це інформаційно-психологічна операція — натиснути на Україну, Польщу, Литву, Латвію. У Лукашенка і Путіна стосунки не за угодами, у них стосунки “за поняттями”. Якщо Путіну треба буде використовувати Лукашенка, режим і білоруську територію, він це зробить. Навіщо ці папери? Щоб зафіксувати контроль Росії над Білоруссю в довгостроковій перспективі. Ситуація може бути різна. Можуть бути якісь мирні угоди (України і РФ, — ред.) або заморозка війни. Тому для Путіна важливо залишити російський контроль [у Білорусі], а для Лукашенка — зберегти свою владу. Будь-яка зміна статусу-кво може призвести до непередбачених наслідків”, — зазначає журналіст.

За його словами, саме це стало причиною підписання різних документів, зокрема про розміщення ядерної зброї та балістичної ракети “Орешник”.

“Створюється дуже багато галасу, щоб потім ніхто, як вважає Путін або Лукашенко, раптом не вирішив вивести Білорусь з-під російської “парасольки” і контролю”, — резюмував спікер.

Вячорка вважає, що наразі розміщення ядерної зброї та “Орешника” — фантомні явища й існують тільки в інформпросторі.

“Ніхто цієї зброї не бачив [у Білорусі]. Загалом, це основна частина ІПСО. Щодо того, кому належатиме ядерна кнопка, здається, очевидно, що Путіну. Однак Лукашенко намагається розіграти карту — “Я буду контролювати, я важлива людина”. Для Лукашенка дуже важливо свою суб’єктність підкреслювати, тому що він страждає від браку легітимності: ніхто його не визнає, всі його вважають маріонеткою Путіна. Він ніби підкреслює якусь свою самостійність, якої насправді немає”, — переконаний гість ефіру.

Радник Світлани Тихановської також пояснив, чому для Путіна важлива Білорусь.

“Білорусь має ключове стратегічне і географічне значення для будь-якої російської експансії, чи то атака на Україну (найближчий шлях на Київ через Білорусь), чи то потенційні провокації проти Польщі, Литви і балтійських країн (усе через Білорусь), чи то контроль над Сувалкським переходом, що відокремлює Балтику від континентальної Європи (через Білорусь). Чим більшою буде присутність, тим важливіше це для Путіна. Але чи є у нього ресурси для реальної, а не “психологічної” присутності — тут питання. Останні півтора року ми бачимо якусь зворотну тенденцію: не російські війська прибувають до Білорусі, а навпаки — вся робоча техніка надходить до Росії”, — акцентував політичний діяч.

За його словами, Путіну не вистачає сил стримувати навіть український фронт, не кажучи вже про розміщення російських військових баз на білоруській території.

“Я не думаю, що це відбудеться найближчим часом. Зараз Путіну потрібен перепочинок. З іншого боку — будь-який перепочинок для нього ризикований. Тому він у пастці, в яку сам себе загнав”, — вважає спікер.

Висловився Франак Вячорка і про ймовірний намір Путіна втягнути у війну проти України Білорусь.

“Слабо вірю, що білоруські війська вступлять у війну. Якщо буде такий наказ, це може призвести до найрізноманітніших наслідків. І не на користь Путіна чи Лукашенка. Останнє опитування тримісячної давності свідчить про те, що тільки 4,5% населення підтримують вступ армії Білорусі у війну. Участь білорусів, по-перше, не змінить ситуацію на фронті. А по-друге, розгорне білорусів як проти Лукашенка, так і проти Путіна”, — зазначив журналіст.

Читайте також: Кремль планомірно втягує Білорусь у війну проти України – деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, напередодні президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європі необхідно захистити свої кордони від гібридних атак з боку Росії та Білорусі.

Прямий ефір