Путін, як звір, якщо відчуває, що ти не можеш захиститися, руйнує більше й більше, — Зеленський 

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Україні вкрай необхідна зброя для захисту від російської агресії. Передусім — системи протиповітряної оборони (ППО). Путін розуміє тільки силу. Якщо він відчуває, як звір, що ти не можеш захиститися, він руйнує більше й більше. Путін не заспокоїться, поки не зруйнує українські міста. Якщо не буде відповідних систем, далекобійної зброї, російський диктатор руйнуватиме все далі. Таку думку висловив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню Bild, інформує FREEДОМ.

“Він не заспокоїться, поки не зруйнує наші міста. Якщо в нас не буде ППО та відповідних систем, далекобійних систем, щоб відповідати Путіну, він буде руйнувати нашу землю. Ось такий вигляд і матиме ця війна. Руйнація, повністю руйнація прикордонних областей, міст, сіл тощо”, — наголосив президент.

Нині російські окупанти залякують українців — б’ють по містах, по енергетичних об’єктах, аби вони покидали свої домівки, вважає Зеленський. 

“Путін розуміє тільки силу, і якщо він відчуває, як звір, що ти не можеш захиститися, він руйнує більше й більше. Для чого? Щоб люди побігли з того чи іншого міста. А для чого йому потрібно? Йому потрібно не залякати світ до кінця. Тому що він розуміє: якщо є люди всередині, то треба дуже обережно. Обережно, тому що він розуміє, що, якщо він зруйнує місто повністю, загинуть десятки, сотні тисяч в одному місці. І він боїться цього, боїться. І тому він б’є, залякує інформацією щодо електрики, ударами по водопостачанню, щоб люди їхали з великих міст”, — сказав глава держави.

Він нагадав, що так було на початку війни з багатьма містами, включно з Києвом. Путіну потрібно було посіяти паніку. 

“І коли вже всі виїхали, тоді він починає руйнацію. Як він зробив це з Маріуполем і з Авдіївкою — руйнацію повністю всіх будівель, усього живого для того, щоб зайти в місто або в село”, — зазначив президент.

Зеленський наголосив, що передовсім для захисту Україні потрібно більше систем ППО. А також зброя, яка нищитеме російські установки, з яких росіяни ведуть обстріли по мирних містах. 

“Передусім системи ППО. Номер один — спочатку захиститися. Друге — зброя, яка дає відсіч російській зброї. Якщо він бʼє на відстань 40 кілометрів, 100 кілометрів, а в нас зброї, щоб йому відповісти, немає… А йому відповідати треба, принаймні по системах, із яких він стріляє. Він стріляє С-300. Думає, ми не знаємо, де це розташоване? Ми знаємо, де все це розташоване. І це він просто везуча людина, що поки в нас ще не було відповідних систем ураження його вогню. Ось вам і захист Харкова. Як? Ми знаємо, скільки систем у нього є поблизу Харківського регіону. Ми можемо їх повністю знищити. Для цього потрібні відповідні системи”, — резюмував глава держави. 

Читайте також: “Це буде пауза для Путіна”: Зеленський назвав ризики заморожування війни 

Нагадаємо, 9 квітня Росія вкотре завдала удару по Харкову керованими авіабомбами. Було атаковано цивільне підприємство в центрі міста. 

Прямий ефір