Путін — в “Гаазі”: сатирична п’єса про диктатора викликала фурор у Болгарії (ВІДЕО)

Радена Валканова у ролі Путіна. Скріншот: uatv.ua

Сатирична п’єса про президента РФ Володимира Путіна викликала справжній фурор у Болгарії. Твір української письменниці Саші Денисової під назвою “Гаага” розповідає історію підлітка-сироти з Маріуполя, який розмірковує про те, як вище керівництво Росії постане перед судом за руйнівну війну проти України, інформує FREEДОМ

Захват у глядачів викликає вже сам вихід актриси Радени Валканової на сцену, адже вона — грає президента Путіна.

“Коли режисер зробив мені цю пропозицію, я не знала, що Путіна гратиме жінка, і сказала, а як це? Було б непросто поводитися як чоловік. Та і який у цьому сенс? Потім я зрозуміла, що так і було задумано”, — розповідає актриса.

Назва п’єси промовиста — “Гаага”. Написала її українка Саша Денисова. П’єсу адаптували вже в кількох країнах. Для Болгарії це був, без перебільшення, виклик, адже частина населення налаштована лояльно до Росії.

“П’єса була прийнята так, як ми очікували — з дуже полярними думками. Але я думаю, в цьому і полягає завдання такого типу театру”, — зазначає Валканова.

П’єса розповідає історію підлітка-сироти з Маріуполя, який фантазує про те, як вище керівництво Росії постає перед судом за руйнівну війну в Україні. 

Актриса Валканова, яка грає президента Росії, зізнається, що без роздумів прийняла запрошення зіграти роль у виставі “Гаага”. 

Колега Радени — Юліан Вергов грає роль Євгена Пригожина, якому теж знаходиться місце на лаві підсудних. Однак цьому персонажу не пощастило дочекатися офіційного правосуддя. 

“Під час репетиції спочатку в нас був готовий сценарій, а потім трапився так званий путч — марш на Москву — або, як там його називали. Наступного дня я запитав режисера, що робити? Стає спекотно! Ми ввели кілька нових рядків про путч”, — розповідає актор. 

У міру того як розгорталися події в Росії, рядки до сценарію все додавалися. 

“Зі мною таке вперше трапилося, і було нескінченно цікаво весь час так змінювати текст. Вистава — це вигадка в голові дитини. Але ж і ти граєш реального персонажа, який потім помирає під час репетицій — це вражає”, — акцентує Вергов.

Драму можна подивитися в Національному театрі Софії, потім вона вирушить іншими містами Болгарії. Творці вірять, що сюжет вистави дуже скоро втілиться в реальність, і Путін зі своїми поплічниками опиниться на лаві підсудних.

Читайте також: “Екстремізм” у РФ виходить на новий рівень: чому Путін боїться ЛГБТ, пояснили правозахисники

Прямий ефір